czwartek, 10 września 2020 08:50

Koniec szpitala w Proszowicach?

Autor Wiktoria Mitura
Koniec szpitala w Proszowicach?

Ważą się losy Szpitala Powiatowego w Proszowicach. Albo uda się przeprowadzić planowane modernizacje, albo z końcem roku szpital w Proszowicach przestanie istnieć. Trzeciego wyjścia nie ma – mówi dyrektor Szpitala Łukasz Szafrański.

W najbliższy poniedziałek przeprowadzimy szerokie konsultacje planu naprawczego, przygotowanego dla Proszowickiego Szpitala. Po ostatnim głosowaniu dochodziły do mnie głosy Radnych, którzy wprost mówili o niezrozumieniu wielu kwestii, przedstawianych przez dyrekcję szpitala, stąd inicjatywa jeszcze jednego i być może ostatniego już spotkania. Wszystkich zachęcam do merytorycznej dyskusji – mówi Grzegorz Pióro, Starosta Powiatu Proszowickiego, zapowiadając powrót do głosowania strategicznego planu dla szpitala już na najbliższej sesji rady Powiatu w dniu 17 września.

Na ostatniej Radzie Powiatu plan naprawczy dla szpitala nie został przegłosowany. Dlaczego? Niektórzy radni twierdzili, że otrzymali zbyt mało czasu na zapoznanie się z wysoce specjalistycznym dokumentem.

Dlatego wraz z doświadczoną firmą SGA Marek Wesołowski, świadczącą usługi audytowe w wielu placówkach medycznych w Polsce jeszcze raz będziemy tłumaczyć krok po kroku przygotowaną koncepcję. Ten plan jest kompletny i wiarygodny. Trzeba powiedzieć, że dziś nie ma innych alternatyw. To jest ten moment, w którym ważą się losy szpitala. Albo uda się przeprowadzić planowane modernizacje, albo z końcem roku szpital w Proszowicach przestanie istnieć. Trzeciego wyjścia nie ma – mówi dyrektor Szpitala Łukasz Szafrański zachęcając wszystkich zainteresowanych do udziału w organizowanych konsultacjach. - To będzie jedyna możliwość na rozwianie pojawiających się jeszcze wątpliwości, potem decyzja o losie szpitala będzie już ostateczna. Planu, który jest uzgodniony z partnerami finansowymi nie można podważać w nieskończoność - dodaje.

Konsultacje planu modernizacji szpitala w Proszowicach z Radnymi Powiatu Proszowickiego odbędą się w najbliższy poniedziałek (14 września), od godziny 15 w Sali konferencyjnej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej (ul. Kolejowa).

Proszowice - najnowsze informacje