czwartek, 24 września 2020 15:24

Koronawirus w krakowskich teatrach. Spektakle odwołane

Autor Marzena Gitler
Koronawirus w krakowskich teatrach. Spektakle odwołane

Przypadek koronawirusa wykryto u jednego z aktorów krakowskiego Teatru Variete. Na kwarantannie przebywa też aktor tetru Łaźnia Nowa. Oba odwołały zaplanowane na najbliższe dni spektakle.

Teatr Variete poinformował o odwołaniu spektaklu "Chicago" w komunikacie. "W związku z potwierdzonymi przypadkami SARS-CoV2 wśród naszych aktorów współpracujących oraz podejrzeniem kolejnych przypadków wdrożyliśmy procedury mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa, w tym izolacje i wzmożoną dezynfekcję. Nikt z ww. osób nie miał kontaktu z widzami, którzy odwiedzili Teatr podczas ostatnich wydarzeń.

Ze względu na bezpieczeństwo naszych widzów i nas samych zdecydowaliśmy się odwołać najbliższy set musicalu „Chicago”. Informujemy także iż, po uzgodnieniach z PSSE w Krakowie wracamy do Państwa już 5.10.2020 r., a wszystkie kolejne wydarzenia odbędą się normalnie!

Wszystkie osoby, które posiadają bilety na spektakle w dniach 1-4 października prosimy o kontakt z Biurem Organizacji Widowni pod numerem tel.:  535 300 108 lub adresem e-mail: organizacja.widowni@teatrvariete.pl.

Nasza kasa pozostaje czynna w standardowych godzinach, które znajdziecie Państwo tutaj: https://teatrvariete.pl/kontakt/" - czytamy na stronie teatru.

Kłopoty ma też teatr Łaźnia Nowa, który musiał odwołać premierę spektaklu „Lem vs. P.K. Dick”, która odbędzie się w innym terminie.

"Teatr Łaźnia Nowa jest zmuszony przesunąć premierę spektaklu „Lem vs. P.K. Dick” w reżyserii Mateusza Pakuły na 23 października godz. 19:00 z powodu prewencyjnej kwarantanny jednego z członków zespołu. Kolejne spektakle odbędą się w dniach: 24-27 października godz 19:00. Osoby posiadające bilety lub zaproszenia na set premierowy (25, 27, 28 września) proszone są o kontakt z kasą biletową w celu przeniesienia rezerwacji na nowe terminy: bilety@laznianowa.pl, tel. 504 416 796.

– W trosce o bezpieczeństwo naszych widzów i pracowników podjęliśmy trudną dla teatru decyzję o przesunięciu premiery na przyszły miesiąc. Wyhamowanie całego procesu przygotowań jest bolesne dla wszystkich osób zaangażowanych, dlatego tak ważne jest wzajemne wsparcie i zrozumienie. Musimy nauczyć się funkcjonować w tych nowych czasach. Wszyscy członkowie zespołu czują się dobrze, a nasze działanie ma charakter profilaktyczny. Spektakl jest gotowy i nie możemy doczekać się, aż będziemy mogli go pięciokrotnie zaprezentować naszej publiczności w październiku – mówi Dyrektor Artystyczny Teatru Łaźnia Nowa, Bartosz Szydłowski."

foto: By Zygmunt Put Zetpe0202 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37902200 i Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12249978

Kraków

Kraków - najnowsze informacje