środa, 24 lutego 2021 13:45

Kościelisko: Wypadek na ul. Salamandra. Samochód w wyniku uderzenia ściął drzewo

Autor Mirosław Haładyj
Kościelisko: Wypadek na ul. Salamandra. Samochód w wyniku uderzenia ściął drzewo

We wtorek 23 lutego wieczorem do strażacy z Zakopanego otrzymali zgłoszenie o wypadku – samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w drzewo.

Przybyły na miejsce zdarzenia pierwszy zastęp z OSP Kościelisko dokonał rozpoznania w wyniku którego stwierdził, że kierująca pojazdem Jeep na jezdni przebiegającej przez las, nie zapanowała nad samochodem, wypadała z jezdni i uderzyła w drzewo, dosłownie go ścinając. Upadające drzewo przewróciło się na jej i następny jadący samochód. Osoby podróżujące oboma pojazdami opuściły je przed przybyciem straży.

W wyniku zdarzenia jezdnia w obydwu kierunkach została zablokowana przez powalone drzewo. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodów z włączoną sygnalizacją świetlną, rozstawieniu znaków, stożków i świateł ostrzegawczych. Ratownicy sprawdzili stan osób uczestniczących w zdarzeniu - udzielono wsparcia psychicznego kierującej pojazdem Jeep. Następnie usunięto powalone drzewo z jezdni, zabezpieczono samochody przed przemieszczeniem.

Po przeprowadzeniu czynności przez patrol policji przybyła na miejsce zdarzenia pomoc drogowa podjęła próbę wyciągnięcia Jeepa z przydrożnego rowu. Z przyczyn technicznych (za słaba wyciągarka) nie była nie była jednak w stanie tego uczynić, w konsekwencji czego zadysponowano cięższy sprzęt. Na czas zakończenia akcji wprowadzono ruch wahadłowy. Po wyciągnięciu wraku droga została uprzątnięta z połamanych elementów karoserii oraz pozostałości pociętego drzewa. W działaniach brali udział zastępy strażaków z JRG Zakopane, OSP Kościelisko i OSP Nowe Bystre.

Fot. i inf.: PSP Zakopane

Podhale

Podhale - najnowsze informacje