sobota, 31 października 2020 20:35

Kościół: Udział w demonstracjach proaborcyjnych to grzech

Autor Tomasz Stępień
Kościół: Udział w demonstracjach proaborcyjnych to grzech

– Udział ludzi wierzących w demonstracjach, żeby przerywać życie ludzkie, przerywać ciążę, to grzech – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak w Polsat News.

Od kilkunastu dni w całym kraju odbywają się protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że aborcja eugeniczna jest niezgodna z Konstytucją. Organizowane są manifestacje, marsze i "spacery", w których uczestniczą tysiące kobiet i wspierających ich mężczyzn. Przede wszystkim młodych, ale nie brak też osób nieco starszych, popierających postulaty demonstrantów.

Dziś na temat udziału w tych protestach osób wierzących wypowiedział się w Polsat News ks. Leszek Gęsiak, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. – Jeżeli jest to demonstracja za tym, żeby przerywać życie ludzkie, żeby przerywać ciążę i w ten sposób zabijać ludzkie płody, to oczywiście, że uczestnictwo w takiej manifestacji człowieka wierzącego, oznacza, że popełnia grzech. Nie powinien tego robić – powiedział rzecznik KEP.

Konferencja Episkopatu Polski to oficjalna instytucja zrzeszająca biskupów z Polski, mająca na celu koordynację prac biskupów i współpracę w rozwiązywaniu wspólnych problemów. Przewodniczącym KEP jest abp Stanisław Gądecki (arcybiskup metropolita poznański), a jego zastępcą - abp Marek Jędraszewski (arcybiskup metropolita krakowski).

koronawirus najnowsze informacje

Małopolska - najnowsze informacje