sobota, 4 września 2021 08:15

Koszmarny wypadek na A4 w kierunku Tarnowa. Bus uderzył w tira, rannych 5 osób

Autor Aleksandra Tokarz
Koszmarny wypadek na A4 w kierunku Tarnowa. Bus uderzył w tira, rannych 5 osób

Poważne w skutkach zdarzenie miało miejsce wczoraj, 3 września, na 444 kilometrze autostrady A4 w kierunku Rzeszowa. Samochód dostawczy najechał na tył tira. Poszkodowanych zostało 5 osób. Dwie były uwięzione w busie. Konieczna była interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Równo o godzinie 15 służby ratunkowe zostały zaalarmowane o wypadku, który miał miejsce na autostradzie A4. W miejscowości Targowisko doszło do zderzenia samochodu dostawczego z ciężarowym. – Samochód dostawczy najechał na tył tira. W wyniku wypadku poszkodowanych zostało 5 osób, w tym dwie uwięzione w busie – relacjonują strażacy z OSP Niepołomice.

Na miejsce zadysponowano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Jak informuje portal Kraków112 ostatecznie do szpitali naziemne i lotnicze zespoły Państwowego Ratownictwa Medycznego przetransportowały 7 osób.

Autostrada była całkowicie zablokowana. Na miejscu pracowały zastępy z JRG Wieliczka, JRG Bochnia, OSP Szarów, OSP Kłaj a także Zespoły Ratownictwa Medycznego, Dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, Policja.

Opublikowany przez OSP Niepołomice Piątek, 3 września 2021

W tym samym czasie, 3 kilometry wcześniej, również na jezdni w kierunku Rzeszowa, doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Jedna osoba została opatrzona na miejscu.

fot. OSP Niepołomice

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje