czwartek, 10 sierpnia 2023 08:28

Kradł wszystko, co miało jakąkolwiek wartość. Teraz będzie miał dużo czasu na przemyślenie swoich czynów

Autor Patryk Trzaska
Kradł wszystko, co miało jakąkolwiek wartość. Teraz będzie miał dużo czasu na przemyślenie swoich czynów

Kradł wszystko, co miało jakąkolwiek wartość, w tym pamiątki rodzinne i sentymentalne. Miesiącami myślał, że jest ponad prawem, ale w końcu miarka się przebrała. Sądeccy policjanci zatrzymali 41-latka, który podejrzany jest o trzy kradzieże z włamaniem, do których doszło w ostatnim czasie na terenie Nowego Sącza. Włamywacz już usłyszał zarzuty.

Myślał, że jest ponad prawem. W czerwcu włamał się do domku letniskowego, skąd wyniósł wszystko, co przedstawiało jakąkolwiek wartość, m.in. ukradł sprzęt elektroniczny oraz elektronarzędzia, markową odzież oraz dokumenty i karty bankomatowe. Ponadto, w tym samym dniu włamał się i ukradł zaparkowany na jednej z posesji w Nowym Sączu samochód marki Volkswagen.

To jednak 41-letniemu mieszkańcowi Nowego Sącza nie wystarczało. Miesiąc później (w lipcu 2023 roku) mężczyzna dokonał kolejnego włamania do domu jednorodzinnego w Nowym Sączu, skąd również skradł sprzęt elektroniczny, biżuterię nie gardząc także pamiątkami rodzinnymi, kosmetykami i innymi przedmiotami codziennego użytku. Wartość skradzionych przedmiotów przez 41-letniego sądeczanina oszacowano na kwotę ponad 40 tys. zł.

Teraz mężczyzna może mieć dużo czasu na przemyślenie swoich czynów. Postawiono mu bowiem zarzuty dokonania trzech kradzieży z włamaniem, a także kradzież dokumentów. Za te przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W toku realizowanych czynności policjanci odzyskali już część skradzionego mienia.

fot. policja.pl

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka