niedziela, 19 lutego 2023 12:59

Kradli opony, kaloryfery czy elektronarzędzia. Najmłodszy z szajki to jeszcze nastolatek

Autor Patryk Trzaska
Kradli opony, kaloryfery czy elektronarzędzia. Najmłodszy z szajki to jeszcze nastolatek

Nawet do 10 lat pozbawienia  wolności może grozić czterem mieszkańcom powiatu tarnowskiego,  za kradzieże z włamaniem dokonywane do  budynków mieszkalnych na terenie powiatu dąbrowskiego. Łupem złodziei  padły między innymi kaloryfery, sprzęt domowego użytku,  elektronarzędzia, opony samochodowe oraz wiele innych odzyskanych przez  policjantów przedmiotów o wartości kilkuset tysięcy złotych.

Dąbrowscy policjanci  pracowali nad wykryciem sprawców włamań mających miejsce na terenie powiatu dąbrowskiego,  które miały miejsce od  stycznia 2023 r. Szajka na terenie powiatu dąbrowskiego spowodowała  straty na kwotę ponad 80 tysięcy złotych.

Trop za złodziejami doprowadził funkcjonariuszy do jednej z  podtarnowskich miejscowości, gdzie zatrzymano 3 mężczyzn w  wieku 28, 24 i 21 lat. Kolejny z tej szajki, , 17-latek został  zatrzymany kilka dni później.


Policjanci podczas przeszukania  mieszkań i pomieszczeń zajmowanych  przez przestępców zabezpieczyli różne elektronarzędzia, opony  samochodowe, kaloryfery, sprzęt gospodarstwa domowego, przyczepkę  samochodowa, łyżkę do koparko-ładowarki, przewody elektryczne, armaturę  łazienkową oraz wiele innych przedmiotów, które prawdopodobnie także  pochodzą z przestępstw dokonywanych nie tylko na terenie powiatu  dąbrowskiego ale również z terenu powiatu tarnowskiego i mieleckiego.  

Łączna wartość zabezpieczonych i odzyskanych przedmiotów to kilkaset  tysięcy złotych.
Decyzją sądu 28-latek oraz 24-latek zostali tymczasowo aresztowani na  trzy miesiące, natomiast wobec 21- latka i 17- latka prokurator  zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu  opuszczania kraju.  Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia  wolności.

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje

Rozrywka