wtorek, 20 grudnia 2022 15:05

Kradzież rodem z filmu. 36-latek schował pod kurtką wiertarkę i odjechał

Autor Patryk Trzaska
Kradzież rodem z filmu. 36-latek schował pod kurtką wiertarkę i odjechał

Takie rzeczy zdarzają się nie tylko w filmach. 36-latek mieszkaniec powiatu tatrzańskiego dokonał zuchwałej kradzieży w jordanowskim sklepie. Mężczyzna schował pod kurtką wiertarkę udarową oraz kartę pamięci. a następnie odjechał samochodem nieposiadającym tablic rejestracyjnych. Teraz grozi mu długi pobyt w więzieniu.

9 grudnia w  Komisariacie Policji w Jordanowie zostało złożone zawiadomienie dotyczące kradzieży wiertarki udarowej oraz karty pamięci ze sklepu z artykułami budowlanymi w Osielcu o łącznej wartości 799 zł.

Jak ustalili policjanci, za kradzież odpowiadał mężczyzna, który przed podejściem do kasy schował pod kurtką zarówno wiertarkę udarową jak i kartę pamięci. Po zapłaceniu za rzecz posiadaną w koszyku wsiadł do samochodu, który nie posiadał tablic rejestracyjnych i odjechał.

Policjanci szybko ustalili tożsamość sprawcy, którym okazał się 36-letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego.  W miniony piąte (16 grudnia), zatrzymali go i przeszukali jego posesję. Mężczyzna tłumaczył się, że sprzęt potrzebował do wykonania pracy. Tego samego dnia usłyszał zarzut kradzieży mienia, do którego się przyznał i za który grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo wobec 36-latka, zostały wyłączone materiały do odrębnego postępowania w sprawie o wykroczenie. Sprawca nie tylko poruszał się pojazdem po drodze publicznej bez tablic rejestracyjnych, ale jak ustalili policjanci bez aktualnego przeglądu technicznego. Przy zbiegu wykroczeń może mu grozić kara do 6 tys. złotych.

inf. KPP Sucha Beskidzka

foto ilustracyjne

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje