środa, 8 grudnia 2021 07:30

Trwa akcja "Przedświąteczny karp dla Krakowa". Gdzie można go dostać?

Autor Marzena Gitler
Trwa akcja "Przedświąteczny karp dla Krakowa". Gdzie można go dostać?

Od poniedziałku, 6 grudnia trwa akcja "Przedświąteczny karp dla Krakowa". Gotowe porcje karpia przygotowało, podobnie jak przed rokiem, gospodarstwo rybackie Dolina Będkowska.

– „Przedświąteczny karp dla Krakowa” jest pomysłem Bartłomieja Szczoczarza – właściciela gospodarstwa rybackiego Dolina Będkowska. Miasto przyjęło tę inicjatywę z otwartymi ramionami i chce mu za nią serdecznie podziękować. Ta nowa tradycja, która się pojawiła w naszym mieście, wprowadza mieszkańców w serdeczną, radosną i świąteczną atmosferę. Ubiegłoroczne przedsięwzięcie spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem przez krakowian, mamy nadzieję, że i tak będzie w tym roku – powiedział Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa ds. Polityki Społecznej i Komunalnej.

Pierwszy raz akcję „Przedświąteczny karp dla Krakowa” zorganizowano w ubiegłym roku. W 2020 roku po darmowe porcje smażonego karpia z ekologicznych stawów z Doliny Będkowskiej, kapustę z grochem i pieczywo ustawiały się kolejki. Potrawy rozdawano przez 6 dni w różnych miejscach stolicy Małopolski. Tak samo będzie i w tym roku.

Darmowy karp - gdzie go dostaniesz?

Poczęstunki rozpoczną się o godz. 16.00 i odbywać się będą w sześciu lokalizacjach Krakowa:

  • poniedziałek, 6 grudnia – przed Nowohuckim Centrum Kultury
  • środa, 8 grudnia – przy pętli tramwajowej Bronowice Małe
  • piątek, 10 grudnia – w okolicach pętli tramwajowej Kurdwanów
  • poniedziałek, 13 grudnia – na placu Wolnica
  • środa, 15 grudnia – przy pętli tramwajowej Krowodrza Górka
  • piątek, 17 grudnia – na Małym Rynku

Z powodu pandemii organizatorzy akcji apelują o utrzymanie dystansu społecznego w kolejkach, zakrywanie ust i nosa maseczką oraz o przynoszenie własnych pojemników i niespożywanie posiłku na miejscu.

Smażony karp w chrupiącej skórce to jedno z ulubionych dań wigilijnych. Świeży karp ze stawów w Małopolsce w tym roku kosztuje ok. 22 zł za kilogram.

Przedświąteczny karp dla Krakowa / krakow.pl

fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje