piątek, 11 września 2020 09:25

Kraków. 41 nowych zakażonych. Wiemy gdzie!

Autor Marzena Gitler
Kraków. 41 nowych zakażonych. Wiemy gdzie!

W Krakowie znów przybyło zakażonych koronawirusem. Dziś to 41 nowych przypadków. Gdzie wystąpiły?

Jak informuje WSSW w Krakowie nowe 4 zakażenia pochodzą z ogniska szpitalnego Dietla. Koronawirusa potwierdzono tam w środę u pacjenta oddziału neurologicznego. Ze względów bezpieczeństwa wstrzymane zostały przyjęcia na oddział neurologii wraz z pododdziałem udarowym przy ul. Skarbowej 1.

Wstrzymanie przyjęć na oddziale neurologii. Mamy nowe ognisko?
Na oddziale neurologii w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Dietla w Krakowie zdiagnozowano koronawirusa u pacjentów. Od wczoraj wstrzymane są przyjęcia na oddział. Na jak długo? Szpital poinformował wczoraj o wykryciu koronawirusa wśród pacjentów placówki. Ze względów bezpieczeństwa wstrzymane zost…

Dwa dziejsze nowe przypadki to zakażenia w prywatnej szkole w Krakowie - informuje Dominika Łatak-Glonek, rzecznik WSSE w Krakowie. Chodzi o ognisko koronawirusa w Prywatnej Szkole Podstawowej nr 2 im. Noblistów Polskich w Krakowie. Do środy zakażenie potwierdzono u 6 osób.

To nie jedyna szkoła z ogniskiem koronawirusa. Więcej na ten temet przeczytasz tu:

Koronawirus w trzech krakowskich szkołach. Co z nauczaniem?
Rok szkolny w krakowskich szkołach rozpoczął się od informacji o zakażeniu koronawirusem w VI LO. Tam nauczyciele wrócili już z kwarantanny, ale wirus pojawił się w trzech kolejnych placówkach.

Wzrosła też o kolejne 4 przypadki liczba zakażeń koronawirusem w Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach. Koronawirusa wykryto po raz pierwszy tam 28 sierpnia. Zakonnice zakaziły się od zarażonego koronawirusem księdza, który był w sanktuarium. Do środy zakażenie potwierdzono u 38 sióstr zakonnych. Dziś doszły kolejne.

Przypominamy też, że duże ognisko wystąpiło u krakowskich felicjanek. O zakażeniach w krakowskich zakonach i Domu Księży Chorych pisaliśmy tu:

Kraków. 84 zakonnice zakażone koronawirusem. Co z liceum i przedszkolem?
Zakończyła się kwarantanna w Domu Księży Chorych w Swoszowicach. Niestety, zmarł jeden z zakażonych księży - ks. kan. dr Stanisław Dobrzański. Dwa nowe ogniska pojawiły się w krakowskich zakonach żeńskich. W sumie zakażone są już 84 zakonnice.

21 dzisiejszych zakażeń to tzw. przypadki rozproszone. Oznacza to, że wykrywane są zakażenia bez konkretnej lokalizacji. Osoby te potem mogą zakazić swoich najbliższych. Do nieświadomego zakażenia dochodzi przez kontakt w komunikacji miejskiej, sklepie, zakładzie pracy czy kościele. Mogą to być też zakażenia przywiezione z wakcji. Ani osoba zakażona ani Sanepid nie są w stanie ustalić, gdzie wystąpiły.

W Krakowie jest obecnie 508 aktywnych przypadków zakażenia. 2 września było 903 aktywne przypadki.

Aktywne przypadki koronawirusa w Krakowie w ciagu ost. 3 tyg.:

Tak duży spadek to nie efekt cudowanego wyzdrowienia, ale zmiany polityki leczenia chorych na COVID-19. Resort zdrowia wydał rozporządzenie, w którym za ozdrowieńców (wyleczonych) uznaje osoby zakażone bezobjawowe po 10 dniach izolacji bez ponownych testów. Poprzednio zakażeni na podwójny wynik negatywny czekali tygodniami, a wskaźniki zakażonych rosły. Czy to rozwiązanie się sprawdzi? Zobaczymy. Na razie liczba przypadków koronawirusa ciągle ostro idzie w górę. W ciągu ostatnich trzech tygodni w stolicy Małopolski potwierdzono 643 nowe przypadki. To średnio 30 zakażeń dziennie.

Zakażenia koronawirusem w Krakowie w ciągu ost. 3 tyg.:

koronawirus najnowsze informacje
Kraków

Kraków - najnowsze informacje