środa, 9 września 2020 10:35

Koronawirus w trzech krakowskich szkołach. Co z nauczaniem?

Autor Marzena Gitler
Koronawirus w trzech krakowskich szkołach. Co z nauczaniem?

Rok szkolny w krakowskich szkołach rozpoczął się od informacji o zakażeniu koronawirusem w VI LO. Tam nauczyciele wrócili już z kwarantanny, ale wirus pojawił się w trzech kolejnych placówkach.

Zakażenie w VI LO

Zakażenie koronawirusem stwierdzono jeszcze przed rozpoczęciem roku szkoljengo u nauczyciela VI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie. Na obowiązkową kwarantannę trafiło 9 pedagogów, którzy mieli kontakt z zakażonym. Sanepid nie wyraził zgody na nauczanie online i placówka, mimo kwarantanny 10 pracowników, rozpoczęła nauczanie w tradycyjnym systemie. Pisaliśmy o tym tu:

Koronawirus w krakowskim liceum. Sanepid nie wyraził zgody na nauczanie online
Na kwarantannę trafiło 9 nauczycieli, którzy mieli kontakt z zakażonym. Zakażenie koronawirusem stwierdzono u nauczyciela VI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie. Na obowiązkową kwarantannę trafiło 9 pedagogów, którzy mieli kontakt z zakażonym. Sanepid nie wyraził zgody na nauczanie online i placów…

W poniedziałek, 7 września 9 nauczycieli, którzy byli na kwarantannie uzyskało negatywny wynik testów na koronawirusa i powróciło do pracy. W izlolacji domowej pozostaje nadal jeden nauczyciel, u którego wcześniej stwierdzono zakażenie.

Dwie klasy na zdalnym nauczaniu

8 września zdalną naukę wprowadziła Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. Ignacego Jana Paderewskiego przy ul. Basztowej w Krakowie. Sanepid zgodził się na prowadzenia takich zajęć dla uczniów dwóch klas IV. Zakażenie wykryto tam u jedngo z nauczycieli, z którym obie klasy miały zajęcia. Zdalne nauczanie, wprowadzone od poniedziałku, potrwa do 15 września.

Koronawirus u "Noblistów"

W dzisiejszym raporcie potwierdzono nowe ognisko koronawirusa w Prywatnej Szkole Podstawowej nr 2 im. Noblistów Polskich w Krakowie - informuje Dominika Łatak-Glonek, rzecznik WSSE w Krakowie. Tu dochodzenie epidemiologiczne jest w trakcie. Na razie zakażenie potwierdzono już u 6 osób. Większość nauczycieli trafiła na kwarantannę. Od dziś szkoła uruchamiła lekcje zdalne.  

Koronawirus w Zespole Szkół Łączności

W poniedziałek zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednego z uczniów Zespołu Szkół Łączności w Krakowie. Dyrektor zadecydował o przerwaniu zajęć klasy, do której uczęszczał zakażony uczeń. Szkoła nadal czeka na zalecenia powiatowej stacji inspekcji sanitarnej co do formy nauczania.

zobacz też:

To już koniec pandemii? W Małopolsce zdecydowany spadek zakażeń, ale przybywa szkół na kwarantannie
Początek nowego roku szkolnego i powołanie nowego ministra zdrowia sprawiły, że można pomyśleć, że rząd oficjalnie odwołał pandemię? Dlaczego? Z blisko 900 przypadków dziennie liczba nowych zakażeń w ciągu tygodnia zmalała do 400. Jak wygląda sytuacja w Małopolsce?
Skawina: Koronawirus w szkole. Co z dziećmi? Zamiast sanepidu decyzję mają podjąć rodzice
W Katolickiej Szkole Podstawowej w Skawinie pojawiło się zakażenie wirusem COVID-19. Obecność koronawirusa potwierdzono u jednego z nauczycieli. Dyrekcja placówki zareagowała natychmiast, ale sanepid wciąż nie podjął decyzji czy w szkole wprowadzić nauczanie zdalne. W związku z tym rodzice sami miel…
koronawirus najnowsze informacje
Kraków

Kraków - najnowsze informacje