poniedziałek, 28 lutego 2022 06:37

Kraków: Chciał sprzedać 1000 paczek papierosów bez akcyzy

Autor Mirosław Haładyj
Kraków: Chciał sprzedać 1000 paczek papierosów bez akcyzy

24 lutego krakowscy kryminalni zatrzymali 39-latka, który w jednym z mieszkań w centrum miasta ukrywał 1000 paczek papierosów bez znaków akcyzowych. Udaremniono tym samym wprowadzenie ich na czarny rynek. Mężczyzna odpowie za przestępstwo karno-skarbowe.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie ustalili, że w jednym z mieszkań w centrum Krakowa przechowywane są nielegalne wyroby tytoniowe.

W związku z tym 23 lutego funkcjonariusze udali się pod ustalony adres, gdzie zastali 39-letniego mężczyznę. Kryminalni przeszukali jego mieszkanie, gdzie znaleźli papierosy, które nie posiadały polskich oznaczeń akcyzowych. Następnie policjanci przeszukali też komórkę lokatorską należącą do 39-latka. Tam również ujawnione zostały nielegalne papierosy.

W sumie zabezpieczono około 1000 paczek wyrobów tytoniowych bez odpowiednich oznaczeń akcyzowych. 39-latek został zatrzymany i przewieziony na pobliski komisariat. Gdyby towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku wynosiłyby blisko 17 tysięcy złotych.

Mężczyzna odpowie za naruszenie przepisów karno-skarbowych, za co grozić mu może wysoka kara grzywny, pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie.

Inf. i foto: KGP Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje