piątek, 10 maja 2024 05:12

Cztery nowe radiowozy dla inspektorów MPK

Autor Mirosław Haładyj
Cztery nowe radiowozy dla inspektorów MPK

W czwartek (9 maja) Grzegorz Dyrkacz, wiceprezes zarządu MPK SA w Krakowie przekazał inspektorom ruchu cztery nowe radiowozy.

Cztery nowe radiowozy zostały przekazane inspektorom ruchu MPK. Jak podkreśla Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie, w ich pracy liczy się szybki dojazd do miejsca kolizji czy wypadku oraz tam, gdzie zagrożone jest bezpieczeństwo pasażerów, kierowców i motorniczych.

-W kwestii wyboru nowych radiowozów istotne było także to, aby były one przyjazne dla środowiska. Napęd hybrydowy nowych radiowozów pozwala przejechać miasto, wykorzystując przez ok. 50 proc. trasy wyłącznie silnik elektryczny, co znacząco przekłada się na zminimalizowanie emisji szkodliwych substancji do atmosfery

-informują oracownicy MPK i dodają:

-W porównaniu do dotychczas eksploatowanych przez MPK radiowozów, jest w nich znacznie więcej miejsca wewnątrz, w tym w przestrzeni bagażowej. To znacznie zwiększy komfort pracy inspektorów,  którzy do swojej dyspozycji każdego dnia muszą mieć sporo przedmiotów i przewożą je właśnie w radiowozach, są to m.in. toromierz, znaki ostrzegawcze i inne przedmioty do zabezpieczania miejsca zdarzeń drogowych. Oczywiście w środku radiowozów nie mogło zabraknąć miejsca na defibrylator.

Pojazdy zostały wyposażone w sprzęt komputerowy, który ma zapewnić inspektorom ruchu MPK szybką i komfortową likwidację zdarzeń komunikacyjnych. Dodatkowo auta posiadają zestaw świateł ostrzegawczych LED, wideorejestrator jazdy z odczytem prędkości oraz lokalizator ułatwiający szybkie namierzenie każdego radiowozu.

Inf.: MPK

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka