środa, 20 stycznia 2021 18:41

Kraków. Dominik Jaśkowiec o przekazaniu kościoła Kurii: "Powinniśmy zamienić się złotówka do złotówki"

Autor Marzena Gitler
Kraków. Dominik Jaśkowiec o przekazaniu kościoła Kurii: "Powinniśmy zamienić się złotówka do złotówki"

- Moja propozycja jest taka, aby kuria i miasto zamieniły się nieruchomościami - mówi Dominik Jaśkowiec. Przewodniczący Rady Miasta ma pomysł jak przekonać kurię, by bez straty dla budżetu miasta przejęła kościół. Zobacz naszą rozmowę.

Narasta spór wokół kościoła w Wesołej. Kościoła, który wraz z terenem po Szpitalu Uniwersyteckim nabyło miasto, nie chce po tych samych kosztach odkupić krakowska kuria. Co zatem z nim zrobić? Czy miasto ma utrzymywać placówkę sakralną? Choć miasto deklaruje, że nie będzie chciało usunąć stąd instucji kościelnej, powstała inicjatywa obrony kościoła przed desakralizacją, o którą apeluje Kolektyw Wesoła.

Jak przekonać kurię, by bez straty dla budżetu miasta przejęła kościół? Dlaczego w ogóle Kraków nabył za 350 mln zł tereny po Szpitalu Uniwersyteckim i co tu powstanie? Dlaczego radni po raz kolejny nie zgodzili się, aby teren w aporcie przekazać spółce misjskiej Agencji Rozwoju Miasta, która już administruje zakupionym terenem - rozmawiamy z Dominikiem Jaśkowcem Przewodniczącym Rady Miasta Krakowa.

Przypominamy, że trwają obecnie konsultacje na temat przeznaczenia Wesołej. Informacje o ich przebiegu można znależć na stronie www.konsultacjewesola.pl. Zgłaszanie uwag do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru „Wesoła – rejon ulicy Kopernika” odbywa się w nieprzekraczalnym terminie do 25 stycznia 2021.

zobacz też:

Kraków. Radny Michał Drewnicki: Chcemy by właścicielem Wesołej pozostało miasto
Radny Michał Drewnicki, wyjaśnia, dlaczego głosował za odesłaniem projektu o przekazaniu terenów Wesołej miejskiej spółce do projektodawcy. Rrozmawiamy też o kondycji finansowej miasta i projekcie nowego budżetu.
Kraków. Aktywiści miejscy podsumowują konsultacje w sprawie Wesołej
16 grudnia zakończył się pierwszy etap konsultacji dotyczącej zagospodarowania Wesołej. Jaki pomysł na ten teren mają miejscy aktywiści z Kolektywu Wesoła?
Rozmowy na Rękawce

Rozmowy na Rękawce - najnowsze informacje