środa, 2 lutego 2022 15:20

Kraków: 100 kierowców dostało mandaty za prędkość. Nawet 1500 zł!

Autor Joanna Obajtek
Kraków: 100 kierowców dostało mandaty za prędkość. Nawet 1500 zł!

1500 złotych, taki mandat dostali kierowcy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w ubiegły weekend. Stawki mandatów poszły w górę i już teraz można to odczuć.

W ubiegły weekend od 28 do 30 stycznia Policjanci skontrolowali prędkość na krakowskich drogach. Wlepili mandaty ponad 100 kierowcom. Najwyższe kary wynosiły 1500 złotych.

W weekend Policjanci z Komendy w Krakowie kontrolowali prędkość w powiecie krakowskim. Skontrolowano 150 kierowców, z czego 100 dostało mandat za zbyt szybką jazdę. W wyniku kontroli dwie osoby straciły prawo jazdy, a innym odebrano dowody rejestracyjne. Nie zabrakło też policyjnych pouczeń. Stróże prawa ujawnili także kierowcę, który miał zakaz prowadzenia pojazdów (złamanie sądowego zakazu jest przestępstwem i zagrożone jest to karą do 5 lat pozbawienia wolności).

Mandat 1500 złotych dostali kierowcy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, a także  sprawcy kolizji drogowych. Z kolei 2 kierującym za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym funkcjonariusze odebrali prawo jazdy.

Oprócz weekendowej kontroli, w sobotę Policjanci prowadzili również działania pod nazwą „Prędkość”, dlatego nic nie uszło ich uwadze. W tym czasie patrole ruchu drogowego zostały też wezwane na miejsce 4 zdarzeń drogowych.

Policjanci z Krakowa przypominają, że od 1 stycznia obowiązują wyższe stawki mandatów karnych za niektóre wykroczenia w ruchu drogowym. Grzywna może wynosić do 5000 złotych, a w przypadku zbiegu wykroczeń nawet do 6000 zł.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje