czwartek, 25 marca 2021 15:00

Na niektóre przystanki nie przyjedzie autobus. Duże zmiany na trasie podkrakowskiej linii aglomeracyjnej

Autor Marzena Gitler
Na niektóre przystanki nie przyjedzie autobus. Duże zmiany na trasie podkrakowskiej linii aglomeracyjnej

W związku z uszkodzeniem fragmentu ul. Pileckiego we Wrząsowicach autobusy nie pojadą tą ulicą. Wyłączone z obsługi zostanie aż osiem przystanków na trasie linii 215. Na jak długo?

Mieszkańcy części Wrząsowic stracą dostęp do autobusu komunikacji miejskiej, bo w obie strony (do Świątnik Górnych i Borku Fałęckiego w Krakowie) linia pojedzie teraz przez Rzeszotary. Wszystko przez uszkodzony odcinek drogi.

W związku z uszkodzeniem jezdni na ul. Witolda Pileckiego w rejonie przystanku „Wrząsowice Kowaleca” od piątku, 26 marca zostanie wyłączony ruch autobusowy na tej ulicy. Swoją trasę zmieni linia aglomeracyjna nr 215, która w kierunku Świątnik Górnych pojedzie trasą, która do tej pory jeździła tylko w kierunku centrum Krakowa.

Linia w obu kierunkach będzie kursować po trasie: „Borek Fałęcki” – ... – przystanek „Zbydniowice”, Wrząsowice: ul. Nad Wilgą, ul. Pod Skałą, Ochojno, Rzeszotary: ul. gen. Zygmunta Zielińskiego, Świątniki Górne: ul. Bielowicza, ul. Bruchnalskiego, przystanek „Świątniki Górne Urząd Miasta i Gminy” – ... – „Rzeszotary Panciawa Pętla”.

Wszystkie przystanki na odcinku „Wrząsowice Spacerowa” – „Świątniki Górne Krakowska” pozostaną bez obsługi. Mieszkańcy będą musieli pokonać nawet kilka kilometrów, aby dotrzeć do przytanku, na którym zatrzyma się teraz autobus.

Na zmienionym odcinku trasy linia nr 215 będzie obsługiwać wszystkie przystanki na odcinku „Wrząsowice Nad Wilga” – „Ochojno Skrzyżowanie” (jak linia nr 225).

Przystanki na odcinku „Świątniki Górne Urząd Miasta i Gminy” – „Świątniki Górne Skrzyżowanie” będą obsługiwane w stałych dla danego kierunku lokalizacjach (w kierunku „Rzeszotar Panciawy Pętli” po zawróceniu na rondzie, w kierunku „Borku Fałęckiego” przed zawróceniem na rondzie).

Rozkład jazdy linii nr 215 zostanie zmieniony.

Zmiany będą obowiązywać do odwołania.

MPK w Krakowie przypomina też, że do odwołania pozostaje zawieszona nocna linia aglomeracyjna nr 915.

inf. i foto: MPK Kraków

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje