środa, 1 kwietnia 2020 12:49

Kraków: Hotel Royal zmienia się w bazę noclegową dla medyków

Autor Tomasz Stępień
Kraków: Hotel Royal zmienia się w bazę noclegową dla medyków

Wiemy,  jak ich rola jest teraz ważna. Wiemy też, że w poczuciu  odpowiedzialności nie chcą narażać swoich rodzin. I wiemy, jak bardzo  potrzebują schronienia, w którym będą  mogli odpocząć, by dalej – tak profesjonalnie i z oddaniem – nieść  pomoc zakażonym koronawirusem SARS-Cov-2. Lekarze i personel medyczny  Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie – to z myślą o nich uruchomiliśmy  hotel dla medyka.

Kolejny hotel należący do Polskiego Holdingu Hotelowego – Hotel Royal  przy ulicy Gertrudy, pod Wawelem – wspomaga kadrę medyczną Szpitala  Uniwersyteckiego w Krakowie, stając się bazą noclegową dla medyków. W  ramach szeregu inicjatyw związanych z pomocą w walce  z epidemią Polski Holding Hotelowy wspiera wysiłki Ministerstwa  Zdrowia, wojewody małopolskiego Piotra Ćwika i NFZ-u w stworzeniu kadrze  medycznej odpowiednich warunków dla odpoczynku po pracy, aby  zminimalizować ryzyko zakażeń dla ich rodzin.

Hotel Royal jest do dyspozycji pracowników Szpitala od wczorajszego  wieczoru. Oczywiście nie poniosą oni żadnych kosztów. Będą też  otrzymywać śniadania, a z hotelu będą mogli korzystać tak długo, jak  będzie to konieczne. Na ich potrzeby przeznaczony będzie  cały hotel. Dzięki temu personel Szpitala będzie miał zapewnione  komfortowe warunki do odpoczynku po ciężkiej i wielogodzinnej pracy.

Funkcjonowanie hotelu dla medyka będzie w całości sfinansowane przez spółkę Polski Holding Hotelowy.

koronawirus najnowsze informacje

Kraków - najnowsze informacje