czwartek, 1 października 2020 09:16

Kraków. Hulajnogi nie wynajmiesz na Starym Mieście. Co jeszcze się zmieni?

Autor Marzena Gitler
Kraków. Hulajnogi nie wynajmiesz na Starym Mieście. Co jeszcze się zmieni?

Kraków podpisał porozumienie z oparatorami hulajnóg. Będą musiały jeździć wolniej i będą parkować wyłącznie w wyznaczonych miejscach.  

Jak informuje Zarząd Transportu Publicznego porozumienie zawarto z trzema operatorami hulajnóg elektrycznych. To Bolt, Bird oraz Lime.

Hulajnogi w Krakowie: będzie wolniej, ale bezpieczniej

Umowy z operatorami zakładają, że ograniczą prędkość poruszania się hulajnóg do 18 km/h w miejscach, gdzie występuje największy ruchu pieszych. To m.in. Planty, Młynówka Królewska, Park Krakowski, Park Jordana, Las Wolski, Park Lotników Polskich i Bulwary Wiślane na odcinku od mostu Dębnickiego do Grunwaldzkiego.

Zgodnie z porozumieniem użytkownicy hulajnóg nie mogą zostawiać ich m.in. na obszarze Starego Miasta (ograniczonego pierwszą obwodnicą) czy fragmencie bulwarów wiślanych. Pozostawione tam hulajnogi są zabierane przez operatorów i umieszczane w oznaczonych stacjach, które znajduja się w wyznaczonych miejscach.  

Porzucone hulajnogi zabierze MPO

W pilnowaniu przestrzgania poruzumienia wspiera urządników Zarządu Transportu Publicznego straż miejska oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, które usuwa porzucone lub pozostawione na chodnikach hulajnogi. Zabrane przez MPO pojazdy trafiają do miejskiego biura rzeczy znalezionych, skąd mogą odebrać je właściciele urządzeń.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka