piątek, 25 września 2020 16:52

Kraków. Klinika Radioterapii wznawia przyjęcia

Autor Marzena Gitler
Kraków. Klinika Radioterapii wznawia przyjęcia

W najbliższy poniedziałek, 28 września, wznawi przyjęcia pacjentów Klinika Radioterapii Narodowego Instytutu Onkologii. Przerwa w normalnym funkcjonowaniu placówki spododowana była wykryciem tam ogniska koronawirusa.

NIO wydał w tej sprawie komunikat. Czytamy w nim: "Odcinek A Kliniki Radioterapii, w którym stwierdzono zakażenia SARS-CoV-2, został dokładnie zdezynfekowany metodą fumigacji z użyciem nadtlenku wodoru. Pozostałe pomieszczenia Kliniki Radioterapii również zostały zdezynfekowane.

Do pracy sukcesywnie powracają pracownicy medyczni, którzy przebywali na kwarantannie, natomiast członkowie personelu medycznego skierowani do domowej izolacji nadal w niej pozostają. Wszystkie pozostałe kliniki i zakłady Narodowego Instytutu Onkologii w Krakowie oraz Przychodnia Przykliniczna cały czas pracują normalnie. Zgodnie z planem wykonywane są też badania diagnostyczne.

Pacjenci leczeni w naszym ośrodku mają zapewnione bezpieczeństwo i są otoczeni należytą opieką medyczną. Przypominamy o konieczności przestrzegania zasad obowiązujących w Instytucie w czasie pandemii, w tym zwłaszcza o noszeniu maseczki ochronnej, zachowywaniu bezpiecznego dystansu i dezynfekcji rąk. Na terenie szpitala obowiązuje zakaz odwiedzin, ograniczamy również wstęp osobom towarzyszącym pacjentom zgłaszającym się na badania i leczenie ambulatoryjne. Wyjątkiem są osoby towarzyszące pacjentom niesamodzielnym i niepełnosprawnym, którzy wymagają stałej opieki."

Przypominamy, że zakażenie koronawirusem wykryto w klinice 19 września. Jak informuje WSSE w Krakowie w szpitalu przebywa obecnie 14 zakażonych pacjentów. Pisaliśmy o tym tu:

Kraków. Koronawirus na onkologii. Jak funkcjonuje klinika?
W krakowskiej Klinice Radioterapii potwierdzono już 18 przypadków koronawirusa. Jaka jest obecnie sytuacja w placówce dla osób chorych na raka?
koronawirus najnowsze informacje
Kraków

Kraków - najnowsze informacje