środa, 27 stycznia 2021 20:38

Kraków. Kobiety znowu na ulicach. Protest przeciwko decyzji TK [ZDJĘCIA]

Autor Tomasz Stępień
Kraków. Kobiety znowu na ulicach. Protest przeciwko decyzji TK [ZDJĘCIA]

Kilkaset osób zebrało się we środę o godzinie 20-tej pod krakowską siedzibą PiS na ulicy Retoryka, aby protestować przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który opublikował w końcu uzasadnienie wydanego w październiku wyroku w sprawie aborcji eugenicznej.

– Tym, którym udają, że są "za życiem" w praktyce chodzi o zaostrzenie zgniłego ,,kompromisu" i odebranie Polkom podstawowych praw – przekonywały aktywistki Strajku Kobiet. – Po kilku miesiącach strachu i prześladowań protestujących pseudotrybunał opublikował uzasadnienie wyroku, a rząd zapowiada publikację jeszcze przed końcem dzisiejszego dnia.

Dlatego, tak jak w wielu innych polskich miastach aktywistki wezwały wszystkich popierających postulaty Strajku Kobiet na godzinę 20 pod siedzibę PiS w Krakowie na ulicę Retoryka. Stawiło się kilkaset osób, ale tłum szybko gęstniał. Po kilkunastu minutach kolumna, w której mogło być nawet 2000 osób ruszyła w stronę Jubilatu. Zablokowane zostało skrzyżowanie  przy moście Dębnickim i Aleje Trzech Wieszczów.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje