środa, 3 marca 2021 07:25

Kraków. Niebezpieczny wirus u koni. Cavaliada odwołana

Autor Marzena Gitler
Kraków. Niebezpieczny wirus u koni. Cavaliada odwołana

Zawody zaplanowane na 11-14 marca w Tauron Arenie Kraków nie odbędą się ze względu na epidemię herperswirusa koni Equine Herpes Virus (EHV-1).

Cavaliada to największe zawody jeździeckie halowe w Polsce. Odbywają się w czterech miastach: Poznaniu, Lublinie, Krakowie i w Warszawie. Podczas wydarzenia można zobaczyć cztery konkurencje w jednym miejscu i w jednym czasie. Mierzą się ze sobą zawodnicy konkurencji: skoków przez przeszkody, ujeżdżenia, powożenia i WKKW. Imprezie towarzyszą też targi branżowe. W Krakowie miał się odbyć Finał Ligi Europy Centralnej.

Powodem decyzji Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI) o odwołaniu zawodów jest epidemia wirusa Equine Herpes Virus (EHV-1). FEI odwołała zawody międzynarodowe w 10 krajach Europy, w tym w Polsce, do 28 marca.  

- To prawdopodobnie najpoważniejszy wybuch epidemii, z jakim mieliśmy do czynienia w Europie na przestrzeni ostatnich dekad - oceniła Sabrina Ibáñez, Sekretarz Generalna FEI. - Ten szczep wirusa jest wyjątkowo agresywny i już spowodował śmierć wśród koni oraz dużą liczbę ciężkich przypadków klinicznych.

foto: Fb. Cavaliada

Kraków

Kraków - najnowsze informacje