poniedziałek, 3 sierpnia 2020 15:54

Kraków: Koronawirus w Biedronce. Sklep poddany dezynfekcji, pracownicy odsunięci

Autor Tomasz Stępień
Kraków: Koronawirus w Biedronce. Sklep poddany dezynfekcji, pracownicy odsunięci

Pracownik Biedronki na krakowskim Salwatorze zakażony koronawirusem. 14 pracowników, którzy mieli z nim styczność odsunięto od pracy.

– Ze względu na pozytywny wynik testu u pracownika naszego sklepu przy ul. Kościuszki w Krakowie profilaktycznie odsunęliśmy od pracy 14 pracowników, którzy mieli z nim styczność – informuje Jeronimo Martins Polska, właściciel popularnej sieci Biedronka. – Sklep został natychmiast poddany dezynfekcji przez wyspecjalizowaną firmę.

Po dezynfekcji, od dzisiejszego dnia od godziny 7 rano sklep pracuje normalnie, a jego załogę stanowią inni pracownicy sieci.

Jak zapewnia Biedronka, wszystkie wewnętrzne procedury stosowane przez sieć są zgodne z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a w ich realizacji Biedronka ściśle współpracuje z lokalnymi organami inspekcji sanitarnej. – Bezpieczeństwo klientów i pracowników jest dla nas zawsze najważniejsze, dlatego natychmiast reagujemy i będziemy reagować zawsze wtedy, kiedy nasze działania mogą je dodatkowo zwiększyć – informuje Jeronimo Martins Polska.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje