wtorek, 5 stycznia 2021 14:54

Kraków. Nie ma pieniędzy na wypłaty z Tarczy Antykryzysowej 6.0

Autor Marzena Gitler
Kraków. Nie ma pieniędzy na wypłaty z Tarczy Antykryzysowej 6.0

Informację o tym, że pomimo deklaracji o wsparciu zamkniętych branż przez rząd, Urzędy Pracy nie mają na to pieniędzy, przekazał nam jeden z naszych czytelników, krakowski restaurator. Sprawdziliśmy jak jest faktycznie.

W ramach Tarczy Antykryzysowej 6.0. do Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie wpłynęło niemal 1900 wniosków o udzielenie dotacji na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikro i małego przedsiębiorcy - informuje Bartłomiej Bogacz z referatu ds promocji krakowskiego Urzędu Pracy.
Okazuje się jednak, że dnia 5 stycznia 2020 r. Grodzki Urząd Pracy w Krakowie nie wypłacił jeszcze żadnych środków z tytułu dotacji na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikro i małego przedsiębiorcy (wysokoścido kwoty 5 tys. zł, o jakie mogli wnioskować przedsiębiorcy).

Jak wyjaśnia przedstawiciel Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie urząd nadal czeka na przyznanie środków z Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii oraz wydanie decyzji finansowej. Pierwszych wypłat można spodziewać się w przyszłym tygodniu.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje