środa, 16 września 2020 12:28

Kraków. Nowe zakażenia w kolejnym szpitalu. Wiemy gdzie jeszcze

Autor Marzena Gitler
Kraków. Nowe zakażenia w kolejnym szpitalu. Wiemy gdzie jeszcze

Kraków znów znalazł się na czele listy nowych przypadków koronawirusa w Małopolsce. Ze 111 dzisiejszych zakażeń, podsumowanych przez wojewódzki sanepid, 26 to mieszkańcy stolicy województwa. Gdzie się zakazili?

Nowe ognisko koronawirusa powstało na Oddziale Toksykologii Szpitala im. Rydygiera. Pierwszy przypadek odnotowano tam we wtorek, 15 września. Dotyczył on mieszkańca powiatu krakowskiego. Dziś potwierdzono 4 kolejne przypadki. Pisaliśmy o tym tu:

Powiat krakowski: Nowe ognisko zakażeń. Koronawirus na chrzcinach
WSSE w Krakowie poinformowało dziś o kolejnych 19 zakażeniach w powiecie krakowskim. Od początku pandemii zachorowało tam 441 osób. Niestety, pojawiło się kolejne ognisko. Najwięcej zakażeń potwierdzono dziś w powiecie krakowskim. Przegonił on Kraków i powiat nowotarski, gdzie odnotowano dziś kole…

Kolejne zakażenie potwierdzono dziś również w Szpital im. J. Dietla. Tam 9 września zdiagnozowano koronawirusa u pacjentów, w zwiąku z tym wstrzymane są przyjęcia na oddział. 11 września potwierdzono już 4 przypadki, a dziś doszedł do nich jeden kolejny.

Wstrzymanie przyjęć na oddziale neurologii. Mamy nowe ognisko?
Na oddziale neurologii w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Dietla w Krakowie zdiagnozowano koronawirusa u pacjentów. Od wczoraj wstrzymane są przyjęcia na oddział. Na jak długo? Szpital poinformował wczoraj o wykryciu koronawirusa wśród pacjentów placówki. Ze względów bezpieczeństwa wstrzymane zost…

Kolejny przypadek wykryto też w ognisku w Filharmonii Krakowskiej, gdzie pierwsze zakażenie potwierdzono u dwóch chórzystów 12 września.

Kraków: Koronawirus w Filharmonii – zakaz prób i występów. Zakażeni chórzyści
O dwóch przypadkach zakażenia koronawirusem informuje Dyrekcja Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie. Oba przypadki zachorowania na Covid-19 potwierdzono w zespole chóru. Jak informuje dyrekcja Filharmonii, osoby, u których stwierdzone zostało zakażenie SARS-CoV-2 oraz które miały z nimi bez…

Jak informuje rzecznik WSSE w Krakowie Dominika Łatak-Glonek, 13 nowych przypadków to tzw. przypadki rozproszone. Oznacza to, ze nie wiadomo jak i kiedy krakowianie zakazili się koronawirusem. 7 kolejnych to przypadki z ognisk domowych, które już wcześniej zlokalizowano.

Na szczęście nie ma informacji o kolejnych zakażeniach u krakowskich jezuitów. Przypominamy, w sobotę zakażenie potwierdzono u trzech ojców, sprawujących posługę w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Kopernika. W domu zakonnym wprowadzono kwarantanne, które ma zakończyć się 19 września.

Kraków. Zakażeni jezuici. Bazylika zamknięta dla wiernych
Z powodu wystąpienia w kolegium jezuickim w Krakowie zakażenia koronawirusem od poniedziałku 14 września zamknięta została Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa w krakowie, gdzie posługują ojcowie. Również rekotrat pobliskiego Ignacjanum funcjonuje tylko on-line.

W Krakowie jest obecnie 565 aktywnych przypadków koronawirusa i widać ponowny wzrost liczby zakażeń. Spadek spowodowany wypuszczeniem bez testów osób zakażonych bez objawów po 10 dniach kwarantanny, poprawił statystyki tylko na 8 dni.

Zobacz też:

Małopolska: Dzień przed kwalifikacją do stref – kto do nich trafi?
Zwykle w czwartki po godzinie 14-tej wiceminister zdrowia podaje nową listę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami, czyli żółtych i czerwonych. Które powiaty z Małopolski są zagrożone? Lista tworzona jest przede wszystkim w oparciu o dane o nowych zakażeniach z ostatnich dwóch tygodni. Te powi…
koronawirus najnowsze informacje

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka