wtorek, 1 sierpnia 2023 06:47

W mieście zawyją syreny. Kraków pamięta o powstaniu warszawskim

Autor Mirosław Haładyj
W mieście zawyją syreny. Kraków pamięta o powstaniu warszawskim

W tym roku obchodzimy 79. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego i akcji „Burza”. Dziś, 1 sierpnia, o 17.00 – w godzinie „W”, w całej Polsce, w tym Krakowie, zawyją syreny. Miasto zostało udekorowane flagami państwowymi, miejskimi oraz Unii Europejskiej.

Flagi państwowe, miejskie i Unii Europejskiej pojawiły się w Krakowie na budynkach Urzędu Miasta Krakowa oraz Zarządu Budynków Komunalnych. Biało-czerwone są maszty przed magistratem na placu Wszystkich Świętych oraz w tych barwach zostały udekorowane budynki miejskich jednostek organizacyjnych oraz miejskich spółek komunalnych. Udekorowane biało-czerwonymi flagami zostały także maszty od strony bazyliki Mariackiej i maszty za pomnikiem Grunwaldzkim na placu Matejki. Dodatkowo przy bazylice jest stojak z flagami.

Kładka o. Bernatka, TAURON Arena Kraków oraz wieża telewizyjna należąca do firmy Emitel na Krzemionkach zostaną podświetlone w biało-czerwonych barwach.

Podczas uroczystości odbywających się na placu Matejki zostanie zapalony znicz od władz miasta Krakowa.

O godz. 17.00, czyli o godzinie „W”, w całym kraju, w tym Krakowie, zawyją syreny alarmowe. Każdy będzie mógł się zatrzymać na chwilę po to, aby uczcić pamięć bohaterów, którzy walczyli i zginęli podczas powstania warszawskiego.

Inf. i foto: uUMK

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka