czwartek, 24 lutego 2022 14:39

Kraków przygotowuje pomoc dla Lwowa. Potrzebne będą "koce termiczne, śpiwory..."

Autor Katarzyna Jamróz
Kraków przygotowuje pomoc dla Lwowa. Potrzebne będą "koce termiczne, śpiwory..."

W tej chwili organizowana jest zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy i magazyn, gdzie mieszkańcy Krakowa będą mogli przynieść dary.

Z prośbą o pomoc zwrócił się mer Lwowa. Potrzebne będą: koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry.

Zestaw wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe,

Żywność: woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne, zapałki, baterie, zapalniczki, świece, zestawy medyczne.

Lwów potrzebuje również generatory prądotwórcze o dużej mocy. Zbiórka rozpocznie się jutro (25 lutego) o godzinie 12:00 na Stadionie Miejskim przy ul. Reymonta. Potrzebne rzeczy będzie można zostawiać codziennie, także w weekend do godziny 20:00.

Inf./Fot.: Kraków.pl/Facebook

Kraków

Kraków - najnowsze informacje