sobota, 20 lutego 2021 09:33

Kraków. Radni chcą, żeby miast kupiło więcej mini autobusów. Gdzie mogą kursować?

Autor Marzena Gitler
Kraków. Radni chcą, żeby miast kupiło więcej mini autobusów. Gdzie mogą kursować?

Radni Rafał Komarewicz i Dominik Homa złożyli interpelację do Prezydenta Jacka Majchrowskiego w sprawie zakupu większej ilości minibusów. Mają też pomysły, które trasy mogłyby obsługiwać Karsany.  

Przypominamy, że w lutym do Krakowa trafiły dwa zakupione wcześniej Karsany  - mini autobusy o długości ok. 6 m, w których jest miejsce dla 21 pasażerów. Pisaliśmy o tym tu:

Kraków kupił mini autobusy. Mają tylko 6 metrów długości
Dwa autobusy typu mini dotarły wczoraj do Krakowa. Zanim wyjadą na ulice i będą mogły wozić pasażerów muszą jeszcze przejść odbiory techniczne.

Autobusy marki Karsan dobrze się sprawdzą na takich trasach jak np. linia nr 176 (Bodzów – Kostrze OSP), gdzie są zarówno bardzo wąskie drogi, jak i niewielkie pętle, gdzie miejsca do zawracania jest bardzo mało. Zakup dwóch mini autobusów to koszt 812.000,00 zł netto.

Będzie ich więcej?

Interpelację do Prezydenta Jacka Majchrowskiego w sprawie zakupu większej ilości minibusów złożyli radni Rafał Komarewicz i Dominik Homa.

Radny Rafał Komarewicz poinformował o tym na Facebooku.

Złożyliśmy z Dominik Homa interpelację do Prezydenta Jacka Majchrowskiego w sprawie zakupu większej ilości minibusów...

Opublikowany przez Rafała Komarewicza Wtorek, 9 lutego 2021

„Pozwoli to Miastu na dotarcie z ofertą krakowskiej komunikacji miejskiej do większej liczby mieszkańców. Niestety ze względu na różne utrudnienia w przejezdności dróg oraz strukturę własności mieszkańcy rejonów: ulicy Bochenka, Przegorzał czy Woli Justowskiej są skazani na brak komunikacji miejskiej w bliskiej okolicy. Proponujemy uruchomienie dwóch nowych linii autobusowych obsługiwanych przez minibusy typu Karsan: Bronowice (osiedle Widok), Na Błonie, Wola Justowska, Przegorzały, Salwator i I wariant: Kurdwanów, Cechowa, Podedworze, Bochenka, Łużycka, Nowosądecka, Piaski Nowe lub II wariant: Kurdwanów, Cechowa, Łużycka, Bochenka, Podedworze, Piaski Nowe.” Radni poprosili też o przeanalizowanie trasy: Kraków Mydlniki Wapiennik, Balicka, Podłużna, Chełm, Królowej Jadwigi, Focha, Cracovia Stadion.

inf. i foto MPK Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje