sobota, 23 kwietnia 2022 16:24

Krakowianie rozdają laptopy potrzebującym uchodźcom. Kolejne sto trafiło w ręce Ukraińców

Autor Mirosław Haładyj
Krakowianie rozdają laptopy potrzebującym uchodźcom. Kolejne sto trafiło w ręce Ukraińców

Akcja ratunkowa dla Krakowa prowadzi zbiórkę laptopów dla potrzebujących uchodźców z Ukrainy. W sobotę (23 kwietnia) kolejne sto sztuk trafiło w ręce gości zza wschodniej granicy.

Oddolna inicjatywa zrzeszająca krakowian, jaką jest Akcja ratunkowa dla Krakowa, rozdała w sobotę (23 kwietnia) uchodźcom z Ukrainy 100 laptopów.

-Sto kolejnych osób zostało dziś zaproszonych po odbiór laptopów!

-informują członkowie akcji i dodają:

-Mnóstwo radości na twarzy osób z Ukrainy, namiastka normalności i niedowierzenie, że taka akcja rzeczywiście ma miejsce. Niektórzy mówili, że pierwszy raz w życiu coś dostali. Pytali, kiedy mają oddać sprzęt (nie mają!). Ludzie przyjechali dziś z Nowego Sącza, Warszawy, a nawet Płońska. Laptopy przede wszystkim niesamowicie ważne, systemowe wsparcie, które pozwala na bardziej stabilne życie na uchodźctwie w tych strasznych czasach. Na podjęcie nauki, pracy, kontakt z rodziną.

Członkowie akcji ratunkowej podkreślają jednak, że potrzeby są ogromne.

-Żeby wam zobrazować skalę: do tej pory przez formularz zgłosiło się kilkanaście tysięcy osób, które potrzebują sprzętu. A laptopów mamy "tylko" 1200. Dlatego apelujemy do dużego i małego biznesu: jeśli zalegają Wam sprawne laptopy, które możecie przekazać na akcję Laptopy dla Ukrainy - nie zwlekajcie. Mamy opracowane wszelkie formalności, umowy i wiedzę, jak sprawnie przeprowadzić cały proces.

Wszystkie informacje o tym, jak oddać sprzęt można znaleźć na stronie www.laptopydlaukrainy.pl.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje