wtorek, 15 czerwca 2021 11:28

Kraków. Śmiertelny wypadek na Ruczaju. Nie żyje 16-latka

Autor Aleksandra Tokarz
Kraków. Śmiertelny wypadek na Ruczaju. Nie żyje 16-latka

Lekarzom nie udało się uratować życia 16-latki, która ucierpiała w niedzielnym wypadku na skrzyżowaniu ulic Grota Roweckiego i Kobierzyńskiej. Nastolatka w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Zmarła kilka godzin później, w wyniku poniesionych obrażeń.

- 13 czerwca tuż po godzinie 13.00 na telefon alarmowy wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu osoby przy skrzyżowaniu ulic Grota Roweckiego i Kobierzyńskiej. Jak się okazało młoda kobieta została potrącona przez samochód osobowy na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną - relacjonuje mł. asp. Piotr Szpiech, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Przybyłe na miejsce służby prowadziły reanimację 16-latki, która w ciężkim stanie została zabrana do szpitala. Niestety, nastolatka zmarła kilka godzin później. Kierowca osobówki nie odniósł obrażeń, był trzeźwy.

Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia przeprowadzili oględziny, a także zabezpieczyli monitoring, na którym zarejestrowano przebieg zdarzenia. Pojawia się hipoteza, zgodnie z którą 16-latka mogła przebiec przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Policja nie potwierdza jednak tych domysłów - wszystko wyjaśni się w drodze policyjnego postępowania. Funkcjonariusze badają również, czy błędu nie popełnił kierowca i ustalają kto i w jakim stopniu przyczynił się do tego zdarzenia.

fot. ilustracyjne/KMP Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje