niedziela, 5 września 2021 09:01

Kraków. Smok wawelski powrócił. Teraz jest... zielony

Autor Marzena Gitler
Kraków. Smok wawelski powrócił. Teraz jest... zielony

Niezwykłe zjawisko zauważyła na ścianach zamku ośmioletnia Alicja. Smok powrócił na Wawel, choć nie każdy go od razu zobaczy.

Najpierw widać ziejącą ogniem paszczę i uzbrojone w pazury łapy, ale jeśli zajrzymy za węgieł, smok zaprezentuje się już w całej okazałości wraz z ogonem.

"Widzicie go? - zapytało w poście prezentując zdjęcia zielonego smoka Muzeum Zamek Królewski na Wawelu - SMOK powrócił na Wawel! Wypatrzyła go ośmioletnia Alicja podczas rodzinnej wizyty na Wzgórzu. Jesteśmy zachwyceni Waszą uważnością, ktoś jeszcze czymś nas zaskoczy? PS to nie fotomontaż  –  moc natury" - podkreśliło muzeum.

Widzicie GO?🐉 SMOK powrócił na Wawel‼‼‼ Wypatrzyła go ośmioletnia Alicja podczas rodzinnej wizyty na Wzgórzu. Jesteśmy...

Opublikowany przez Zamek Królewski na Wawelu Piątek, 3 września 2021

Faktycznie ten niezwykły wzór na ścianach budynku dawnych kuchni królewskich tworzą bluszcz pospolity i winobluszcz. Teraz oba są zielone, ale za kilka tygodni wawelski "smok" zacznie zmieniać kolor, bo choć bluszcz pozostanie zielony, winobluszcz przybierze piękny czerwony kolor.  

fot. Fb. Zamek Królewski na Wawelu, pixabay.com

Kraków

Kraków - najnowsze informacje