sobota, 18 czerwca 2022 13:22

Kraków. Strażnik Zbyszek znowu w akcji! Tym razem uratował łabędzia

Autor Mirosław Haładyj
Kraków. Strażnik Zbyszek znowu w akcji! Tym razem uratował łabędzia

W piątek przy stopniu wodnym Dąbie strażnik miejski uratował łabędzia, który zaplatał się w żyłkę i wbił sobie haczyk z przynętą.

To kolejna interwencja strażnika Zbyszka, której wymagało zwierzę

– Jak to się dzieje, że gdy on jest na służbie, to właśnie wtedy zwierzęta potrzebują pomocy? Tego nie wiemy, ale jedno jest pewne, gdy Zbyszek wkracza do akcji, to sarny, kaczki, koty, czy łabędzie mogą czuć się bezpiecznie!

– piszą strażnicy miejscy.

W piątkowe popołudnie przy stopniu wodnym Dąbie pływała sobie łabędzia rodzina. Nagle jeden młody łabędź zaplatał się w żyłkę i wbił sobie haczyk z przynętą.

– Świadkiem zdarzenia był przechodzień, który poinformował telefonicznie naszego dyżurnego o tym, co się stało, a ten natychmiast wysłał na miejsce patrol. Sytuacja wydawała się trudna do ogarnięcia, bo łabędzie znajdowały się w wodzie. Ale Zbyszek wiedział, że trzeba po prostu szybko działać. Przekonał pracownika śluzy, by ten pozwolił mu wejść na zamknięty teren, wezwał patrol wodny policji, po czym wszedł do łódki i wspólnie z policjantami oraz wspomnianym pracownikiem odłowili rannego łabędzia

– relacjonują strażnicy miejscy.

Na miejscu pojawił się także pracownik Gabinetu Weterynaryjnego specjalizującego się w diagnostyce i opiece nad gatunkami egzotycznymi zwierząt domowych i udomowionych.

– Sprawnie usunął haczyk i żyłkę, w którą młody łabędź był zaplątany. Historia zakończyła się happy endem, zatem brawa dla wszystkich osób, które brały udział w tej niecodziennej akcji. Nie było łatwo, dlatego tym bardziej dziękujemy\

– piszą strażnicy.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje