środa, 21 lipca 2021 15:30

Kraków. Strzały w Płaszowie. Agesor wciąż na wolności

Autor Marzena Gitler
Kraków. Strzały w Płaszowie. Agesor wciąż na wolności

Ubrany na czarno zamaskowany mężczyzna ostrzelał klatki schodowe w kilku blokach w Płaszowie. Mężczyzna nadal jest na wolności. "Facet używa też gazu wobec ludzi kiedy zwracają mu uwagę i chcą go powstrzymać!" - alarmuje świadek zdarzenia.

Dramatyczny post pojawił się dziś rano na grupie "Płaszów": na Facebooku. "Po osiedlu przy ulicy Lipskiej grasuje mężczyzna strzelający z repliki broni krótkiej" - ostrzega Adrian Ptak. Jak relacjonuje - napastnik ostrzelał klatki wejściowe do kilku bloków i szyby w Żabce.

Pan Ptak zamieścił też zdjęcia szyb z dziurami po kulach. Świadek opisał też dokładnie wygląd mężczyzny. Był ubrany na czarno, miał bluzę z kapturem, maseczkę, czarne spodnie. Miał przy sobie czarną reklamówkę. "Niestety jak dzwoniłem po policję facet mi uciekł i nie zdążyłem go zatrzymać! JEST AGRESYWNY !!! Facet używa też gazu wobec ludzi kiedy zwracają mu uwagę i chcą go powstrzymać!" - alarmuje i prosi, aby każdy, kto ma jakieś informacje, zgłosił je na Policję.

"UWAGA!!! Po osiedlu przy ul. Lipskiej grasuje mężczyzna strzelający z repliki broni krótkiej chyba ASG chociaż nie wiadomo !!! OSTATNI RAZ WIDZIANY PRZY BLOKU 61!!! Uszkodził szyby w drzwiach wejściowych do klatek bloków między innymi o nr 53, 59, 61.Szyby w Żabce w bloku 53 również zostały ostrzelane!! Policja powiadomiona!! Mężczyzna był ubrany na czarno! Czarna  bluza z kapturem, czarne spodnie i maseczkę, miał przy sobie czarną reklamówkę! Każdy kto ma jakieś informacje odnośnie tych zdarzeń proszony jest o zgłaszanie się na komisariat policji!! Im będzie nas więcej tym mniejsze prawdopodobieństwo że to oleją i znajdzie się sprawca!!! Niestety jak dzwoniłem po policję facet mi uciekł i nie zderzyłem go zatrzymać! JEST AGRESYWNY !!! Facet używa też gazu wobec ludzi kiedy zwracają mu uwagę i chcą go powstrzymać !

strzały Kraków Płaszów Lipska
Kraków. Niebezpieczny mężczyzna, który ostrzelał bloki przy Lipskiej jest wciąż na wolności - screen postu z grupy Płaszów na Facebooku

- Policjanci przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady. Zarządca obiektu po oszacowaniu strat ma złożyć w komisariacie formalne zawiadomienie o przestępstwie. Sprawa jest w toku, ustalamy sprawcę — przekazał Onetowi mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

fot. Adrian Ptak / Fb Płaszów

Kraków

Kraków - najnowsze informacje