piątek, 9 lipca 2021 07:45

Kraków. Szczepienia w domu już od 55+. Nie dla każdego

Autor Marzena Gitler
Kraków. Szczepienia w domu już od 55+. Nie dla każdego

Kraków obniża limit wieku osób, do których dojedzie ekipa, która zaszczepi je w miejscu zamieszkania. Chodzi o osoby, które nie są w stanie same dotrzeć do punktu szczepień. Jak mogą się zapisać?

W Krakowie trwa akcja szczepień dla osób, które nie mogą dotrzeć do punktu szczepień. Chodzi o osoby niepełnosprawne, które nie mogą zostać przywiezione na szczepienia. Obecnie możliwość skorzystania z usług ekipy szczepiącej w miejscu zamieszkania obniżono już dla osób w wieku powyżej 55 lat. Poprzednio obowiązywał limit wieku 70+, ale sukcesywnie go obniżano.  

Miasto utworzyło sześć mobilnych zespołów szczepień dla osób, które mają trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień. Zespoły rozpoczęły działalność 21 czerwca.

Miasto zapowiada też dalsze obniżanie wieku osób uprawnionych do skorzystania ze szczepień w ramach mobilnych zespołów szczepień.

Zapisy na szczepienia realizowane przez mobilne zespoły szczepień przyjmowane są pod specjalnym numerem telefonu: 730 977 999.

#KRAKÓWSZCZEPI przez całe wakacje

Mobilne Zespoły Szczepień to element szerszych działań popularyzujących szczepienia przeciw COVID-19 w Krakowie. W wakacje trwa akcja #KRAKÓWSZCZEPI, w ramach której w poprzedni weekend ze szczepień w mobilnym punkcie szczepień na Małym Rynku skorzystało w sumie 346 osób.

W najbliższy weekend dodatkowe punkty pojawią się a terenie Klubu Sportowego Bieżanowianka i przy Nowohuckim Centrum Kultury, a w kolejne weekendy wakacji w kolejnych lokalizacjach.

zobacz: Kraków. Szczepienia przeciw COVID w autobusie. W weekend dwa dodatkowe punkty

Kraków

Kraków - najnowsze informacje