poniedziałek, 21 czerwca 2021 12:58

Kraków. Sześć mobilnych zespołów będzie szczepić seniorów w ich domach

Autor Marzena Gitler
Kraków. Sześć mobilnych zespołów będzie szczepić seniorów w ich domach

Miasto utworzyło sześć mobilnych zespołów szczepień dla osób powyżej 70. roku życia, które mają trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień. Zespoły rozpoczynają działalność dziś, 21 czerwca. W planach jest też obniżenie progu 70+, ale jeszcze decyzje nie zapadły.

O potrzebie uruchomienia większej liczby mobilnych zespołów szczepień mówiono już w maju na na posiedzeniu Komisji Zdrowia i Uzdrowiskowej Rady Miasta Krakowa.

W Krakowie brakuje karetek do szczepienia chorych. Kilkaset osób na liście
Wiadomości Kraków. Kilkaset osób niepełnosprawnych w Krakowie czeka ciągle na możliwość zaszczepienia ich w miejscu zamieszkania. Sytuację komplikuje brak szczepionek jednodawkowych Johnson&Johnson.

W końcu Kraków sam zorganizował mobilne zespoły szczepień, które będą realizować szczepienia na terenie Krakowa – w miejscu zamieszkania. Dotrą do mieszkańców Krakowa, którzy mogą mieć problem z samodzielnym dotarciem do punktów szczepień przeciw COVID-19.

Mobilne punkty szczepień są realizowane wspólnie z Miejskim Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie i punktami Szczepień Powszechnych.

Uprawnione do skorzystania ze szczepień w miejscu zamieszkania są osoby powyżej 70. roku życia, które mają obiektywne trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień.

Zapisy na szczepienia mobilne są przyjmowane od dziś, 21 czerwca pod specjalnym numerem telefonu: 730 977 999.

Równocześnie planowane jest obniżanie wieku osób uprawnionych do skorzystania ze szczepień w ramach mobilnych zespołów szczepień, o czym miasto będzie informować na bieżąco.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje