czwartek, 23 września 2021 12:10

Kraków. W niedzielę parada dla fanów komunikacji

Autor Marzena Gitler
Kraków. W niedzielę parada dla fanów komunikacji

W niedzielę w Krakowie nie lada gratką dla miłośników komunikacji miejskiej. Przez miasto przejedzie parada historycznych oraz współczesnych tramwajów i autobusów.

Krakowska parada odbędzie się w najbliższą niedzielę, 26 września. Pojazdy wyjadą o godzinie 11.30 z dwóch zajezdni – autobusowej w Bieńczycach i tramwajowej w Nowej Hucie do TAURON Areny Kraków. Przy każdym pojeździe prowadzący będą wręczać specjalne pamiątkowe bilety uprawniające do przejazdu (ich liczba będzie limitowana). Warto też wziąć pod uwagę, że biorąc udział w przejeździe musimy pamiętać założeniu maseczki i że na trasie nie będzie przystanków pośrednich.

Autobusy wyruszą na paradę z zajezdni autobusowej w Bieńczycach (ul. Makuszyńskiego 34) i przejadą ulicami: Makuszyńskiego, Kocmyrzowską, Obrońców Krzyża, Żeromskiego, Aleją Róż, Aleją Przyjaźni, Aleją Solidarności, przejadą przez plac Centralny, pojadą przez Aleje Andersa i Bora Komorowskiego, rondo Młyńskie, ulice: Młyńską, Meissnera, Lema i przejadą przez przez halę główną TAURON Areny Kraków (przystanek końcowy), gdzie tego dnia będzie się odbywać 4. Wielka Lekcja Ekologii.

Tramwaj, które będą brały udział w paradzie, rozpoczną trasę w zajezdni tramwajowej Nowa Huta (ul. Ujastek 12) i spotkamy je na Alei Solidarności, placu Centralnym, Alei Jana Pawła II, rondzie Czyżyńskim, rondzie Mogilskim, ulicach: Lubicz, Westerplatte, Starowiślnej, Grzegórzeckiej, Alei Pokoju i również dotrą na przystanek końcowy „TAURON Arena Kraków Al. Pokoju”.

Dla uczestników parady będzie funkcjonował w rejonie TAURON Areny Kraków przystanek, z którego będą odjeżdżać autobusy odwożące uczestników parady do zajezdni w Bieńczycach oraz w Nowej Hucie. Odjazdy zostały zaplanowane o 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 i 17.00.

fot. MPK SA w Krakowie

Kraków

Kraków - najnowsze informacje