niedziela, 10 kwietnia 2022 10:27

Kraków: Zmarł zastępca Dyrektora Muzeum Inżynierii i Techniki

Autor Tomasz Stępień
Kraków: Zmarł zastępca Dyrektora Muzeum Inżynierii i Techniki

– Nie ma takich słów, którymi chcielibyśmy Cię pożegnać, bo nie jesteśmy w stanie uwierzyć, że przyszedł czas na pożegnanie – piszą Pracownicy Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie. –  Przecież to tak bezsensownie i za wcześnie… Przecież w Tobie było zawsze tak dużo dobrej energii, tak wiele pomysłów, tak wiele życzliwości… Tak cieszyło Cię, że Muzeum się rozwija, mieliśmy tyle wspólnych planów…

8 kwietnia zmarł Robert Salisz, Zastępca Dyrektora Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie.

Robert Salisz współtworzył muzeum od prawie 5 lat. Zarządzał bieżącą działalnością Muzeum, czuwał nad pracami merytorycznymi, promocją i edukacją, reprezentował Muzeum w mediach. Jego praca, kreatywne pomysły i energia pomogły wprowadzić instytucję na nowe tory rozwoju.

– W tym roku mieliśmy razem otwierać wystawę stałą na Wawrzyńca i oddział w Hangarze – dwie wielkie inwestycje, które Robert razem z nami planował – wspominają pracownicy muzeum. – Robercie, zawsze będziesz ważną częścią historii naszego Muzeum. Jesteśmy zaszczyceni, że z nami pracowałeś. Odpoczywaj w pokoju.Wiemy, że nie ma takich słów, które mogłyby teraz ukoić żal Najbliższych, chociaż tak bardzo chcielibyśmy móc powiedzieć coś, co przyniesie wsparcie. Podzielamy Wasz żal, Waszą żałobę, płaczemy z Wami.

fot: Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie

Kraków

Kraków - najnowsze informacje