niedziela, 26 maja 2024 07:51

Kraków znów stanie się domem dla smoków! Przed nami Wielka Parada Smoków

Autor Patryk Trzaska
Kraków znów stanie się domem dla smoków! Przed nami Wielka Parada Smoków

Kraków znów stanie się domem dla smoków! W weekend 8-9 czerwca odbędzie się 23. edycja Wielkiej Parady Smoków, organizowanej przez Teatr Groteska. Tegoroczne hasło przewodnie to "smoki bajek, baśni i powieści", a organizatorzy zapowiadają, że będzie to wydarzenie wypełnione wyjątkową magiczną atmosferą, pełną literackich odniesień.

Tysiące widzów, niezwykłe pokazy pirotechniczne oraz świetlne, oraz to, co w Krakowie najważniejsze – smoki. Sobotni wieczór 8 czerwca u stóp Wawelu zapowiada się wyjątkowo widowiskowo. Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle co roku przyciąga tłumy dzięki ogromnym, latającym smokom, animowanym na barkach i statkach przez aktorów i współpracowników Teatru Groteska. Nie inaczej ma być w tym roku. Spektakl ma wzbogacić imponująca oprawa świetlna i laserowa oraz zachwycająca muzyka, tworząc niezapomnianą atmosferę. Jak co roku, widowisko będzie miało proekologiczną formułę, promując troskę o środowisko naturalne.

Kulminacyjnym punktem weekendu będzie niedzielna Parada Smoków, która zaplanowana jest na 9 czerwca. W samo południe, bajkowe stwory wyruszą z Plant przez ulicę Grodzką, by dotrzeć na Rynek Główny. Barwna i pełna fantazji procesja na pewno przyciągnie licznych widzów i wprowadzi wszystkich w magiczny nastrój.

fot. A. Kaczmarz/Teatr Groteska

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka