sobota, 3 czerwca 2023 11:40

Wyjątkowe obchody Dnia Dziecka. To był wyjątkowy dzień

Autor Norbert Kwiatkowski
Wyjątkowe obchody Dnia Dziecka. To był wyjątkowy dzień

Jak co roku, najmłodsi z niecierpliwością oczekują na wyjątkowe święto jakim jest Dzień Dziecka. W ramach tego święta, krakowscy funkcjonariusze policji przygotowali wiele atrakcji i uczestniczyli w różnych imprezach dla najmłodszych.

W dniach 1 i 2 czerwca br., na terenie Ogrodu Zoologicznego w Krakowie, mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Prewencji, Wydziału Sztab Policji oraz Wydziału Techniki Kryminalistycznej krakowskiej Komendy Miejskiej wzięli udział w obchodach z okazji "Dnia Dziecka". Podczas tego spotkania funkcjonariusze przygotowali stoiska profilaktyczne, na których znajdowały się materiały edukacyjne, kolorowanki, pluszaki i elementy odblaskowe. Rozdawali również ulotki promocyjne oraz udzielali odpowiedzi na pytania uczestników. Ponadto, każdy zainteresowany mógł zrobić sobie zdjęcie, usiąść na policyjnym motocyklu i zobaczyć wnętrze radiowozu. Technik kryminalistyki przedstawił dzieciom metody zabezpieczania śladów i wykonał dla nich odciski palców na pamiątkowych kartach. Ogromną atrakcją była również obecność policyjnej maskotki, Inspektora Wawelka, z którym dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie. Jednak największą radością dla dzieciaków było pojawienie się przewodnika psów służbowych wraz ze swoim czworonożnym towarzyszem. Przewodnik opowiadał maluchom o pracy psów policyjnych, w tym ich roli w poszukiwaniach zaginionych osób. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem umiejętności psa i wykonywania komend przez przewodnika.

Podczas tego wydarzenia promowano również zawód policjanta. Osobom zainteresowanym tłumaczono, jak przebiega proces rekrutacji do służby oraz jakie wymagania należy spełnić, aby zostać policjantem.

Foto: KPP w Krakowie

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka