sobota, 13 listopada 2021 19:56

Krynica Zdrój: Trzy samochody, 9 osób – duża kolizja na Zdrojowej

Autor Tomasz Stępień
Krynica Zdrój: Trzy samochody, 9 osób – duża kolizja na Zdrojowej

Wyglądało groźnie, ale na szczęście poszkodowano została tylko jedna osoba. A mogło być dużo gorzej. W dzisiejszym wypadku w Krynicy Zdroju uczestniczyło bowiem 3 samochody, którymi podróżowało 9 osób.

O godzinie 11.54 zastęp z JRG w Krynicy Zdroju zadysponowany zostały do działań na ulicę Zdrojową w tym mieście. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy ustalili, że doszło do kolizji trzech samochodów osobowych: Audi Q3, KIA CARENS oraz VW TOURAN. Samochodami podróżowało łącznie 9 osób.

– W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Dwa znacznie uszkodzone samochody blokowały ruch drogowy w obu kierunkach. Doszło do wycieków płynów eksploatacyjnych z pojazdu – relacjonują strażacy. Poszkodowana w wyniku zdarzenia została jedna osoba. Znajdowała się ona w pojeździe. Pierwszej pomocy udzielili jej strażacy.  Po przybyciu karetki Pogotowia ratunkowego poszkodowana osoba została przekazana ratownikom medycznym Pogotowia ratunkowego, którzy zdecydowali o zabraniu jej do szpitala.

Na miejscu znajdowała się także Policja, która wyznaczyła objazdy. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu klem z akumulatorów w rozbitych pojazdach. – Dokonano neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję usunięto z jezdni części karoserii pojazdów. Dzieciom biorącym udział w zdarzeniu przekazano maskotki.  Działania strażaków trwały ponad trzy godziny – informują strażacy z Krynicy Zdroju.

info i fot: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje