środa, 24 lutego 2021 11:30

Krzeszowice. Znęcali się i doprowadzili do śmierci stada owiec!

Autor Aleksandra Tokarz
Krzeszowice. Znęcali się i doprowadzili do śmierci stada owiec!

82-letni gospodarz i 58-letnia dzierżawczyni części gospodarstwa odpowiedzą za znęcanie się nad stadem owiec. Zaniedbania, których się dopuścili, doprowadziły do śmierci 24 zwierząt.

- 18 lutego 2021 r. komisariat w Krzeszowicach został powiadomiony przez właściciela gospodarstwa rolnego w gminie Krzeszowice o konflikcie z kobietą, która dzierżawi od niego gospodarstwo – informuje rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Podłożem konfliktu miały być brakujące zwierzęta w stadzie owiec.

Na miejscu interwencji, policjanci stwierdzili, że owce na terenie gospodarstwa przetrzymywane są w niewłaściwych warunkach.

- Dach budynku gospodarczego przeciekał, a podłoże było podmokłe - dodaje rzecznik. - Na terenie posesji policjanci znaleźli truchła kilkunastu owiec i jagniąt.

Na miejsce wezwano powiatowego lekarza weterynarii, Krakowskie Towarzystwo Opieki na Zwierzętami  i pracowników miejscowego urzędu gminy w Krzeszowicach.

Skawina. Wykroczeniem drogowym zwrócił na siebie uwagę mundurowych i wpadł z … narkotykami
Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zatrzymali 22-latka ze Skawiny. Interwencja zaczęła się od popełnienia wykroczenia w ruchu drogowym, a zakończyła na zatrzymaniu za posiadanie narkotyków. 16 lutego policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, podczas pat…

- Lekarz weterynarii dokonał kontroli stada stwierdzając, że zwierzęta trzymane są w niewłaściwych warunkach bytowania, tj. bez dostępu do bieżącej wody i pożywienia, w nieocieplonym pomieszczeniu, z narażeniem ich na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i w warunkach rażącego niechlujstwa - tłumaczy Sebastian Gleń.

Policjanci wykonali oględziny miejsca przetrzymywania zwierząt, znajdując truchła kolejnych owiec.

Kryminalni zatrzymali 82-letniego gospodarza oraz 58-latkę, która dzierżawiła część gospodarstwa od mężczyzny. Tego samego dnia w krzeszowickim komisariacie obojgu przedstawiono zarzuty z ustawy o ochronie zwierząt dotyczące znęcania się nad zwierzętami gospodarczymi oraz spowodowania uśmiercenia w sumie 24 owiec i jagniąt, poprzez przetrzymywanie ich w złych warunkach bytowania. Podejrzanym grozi kara do 3 pozbawienia wolności.

inf./fot. Małopolska Policja

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje