środa, 13 września 2023 08:51

Nocne krzyki było słychać na całym osiedlu. Pijana matka miała ponad 2 promile...

Autor Norbert Kwiatkowski
Nocne krzyki było słychać na całym osiedlu. Pijana matka miała ponad 2 promile...

42-letnia mieszkanka Oświęcimia odpowie przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Kobieta mając ponad 2 promile alkoholu we krwi,  sprawowała opiekę nad 9-letnim synem.

Do całego zdarzenia doszło w nocy (z poniedziałku na wtorek, 11/12 września) tuż po godzinie 23. To właśnie wtedy, operator numeru alarmowego 112 otrzymał anonimowe zgłoszenie dotyczące kobiety, której krzyk słychać było przez okno jednego z bloków osiedla Zasole w Oświęcimiu.  Z relacji zgłaszającej wynikało, że z mieszkania słychać było również głos dziecka.  

Na miejsce pojechał jeden z patroli. W mieszkaniu policjanci zastali nietrzeźwą 42-letnią kobietę oraz jej 9-letniego syna. Badanie stanu trzeźwości matki dziecka wykazało 2 promile alkoholu. W związku z powyższym małoletni został oddany pod opiekę rodziny, natomiast wobec 42-latki zostało wszczęte postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletniego nad którymi miała obowiązek opieki. Za popełnione przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Stan w jakim kobieta sprawowała opiekę może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu, więc odrębny wniosek zostanie również skierowany do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka