środa, 26 stycznia 2022 07:40

Krzysztof Cugowski ponownie na scenach największych miast w Polsce!

Autor kal
Krzysztof Cugowski ponownie na scenach największych miast w Polsce!

Kiedy w 2014 roku Budka Suflera zagrała swój ostatni koncert, wieloletni wokalista zespołu Krzysztof Cugowski zapowiedział koniec swojej kariery na scenie. Powrócił jednak zaledwie kilka miesięcy później w wielkim stylu jako artysta solowy oraz członek zespołu Bracia. Obecnie można go usłyszeć na scenach wielu polskich miast podczas podczas trasy Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów - Moje Najważniejsze.

  1. Krzysztof Cugowski - wokalista Budki Suflera
  2. Dorobek artystyczny nie tylko z zespołem Budka Suflera
  3. Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów

Artysta był związany z zespołem Budka Suflera przez znaczną część swojej kariery muzycznej. W swojej solowej twórczości czerpie nie tylko ze zdobytego z zespołem doświadczenia, ale również zagranicznych standardów rockowych, dzięki którym stworzone z nowym zespołem utwory szybko wpadają w ucho i na długo pozostają w pamięci.

Krzysztof Cugowski - wokalista Budki Suflera

Współpraca Krzysztofa Cugowskiego z zespołem Budka Suflera była bardzo burzliwa. Artysta jest jednym z założycieli tej formacji, która w swoim pierwotnym składzie powstała w 1969 roku jako zespół rockowy Prompter's Box. Zespół jednak szybko przestał istnieć, a Cugowski przyłączył się do formacji założonej przez Romualda Lipkę, która z czasem przejęła nazwę Budka Suflera i pod taką była znana aż do roku 2014, kiedy oficjalnie przestała istnieć. Krzysztof Cugowski opuścił jednak zespół w 1977 roku i poświęcił się karierze solowej. Nie odniósł wówczas większego sukcesu, a do Budki Suflera powrócił w 1984 roku. Przez tych kilka lat współpracował z zespołami Spisek i Cross, współpraca nie trwała jednak długo. Jeszcze w trakcie pracy z Budką, Cugowski nagrał solowy album z coverami polskich i zagranicznych utworów oraz gościnnie wziął udział w kilku projektach, m.in. z Nataszą Urbańską, Grażyną Łobaszewską, Lidią Stanisławską oraz producentem Rozbójnikiem Alibabą. Kiedy w 2019 roku reaktywowano Budkę Suflera, wokalista odciął się od tej formacji. Od momentu odejścia z grupy działa jako artysta solowy oraz współpracuje ze swoimi synami.

Dorobek artystyczny nie tylko z zespołem Budka Suflera

Jako wokalista jednego z najsłynniejszych, polskich zespołów rockowych, Cugowski osiągnął liczne sukcesy zawodowe. Na swoim koncie może zapisać 12 albumów studyjnych, pięć składanek oraz 4 krążki koncertowe. Album "Nic nie boli tak jak życie" sprzedał się w ponad 1 mln egzemplarzy, co wciąż pomimo upływu 25 lat (płyta została wydana w 1997 roku), stanowi niepobity jak dotąd rekord sprzedaży. Artysta nagrał również również solową płytę "Przebudzenie" oraz krążek stworzony z zespołem Cugowscy - "Zaklęty krąg"; wystąpił także gościnnie na wielu różnych albumach kolegów z branży.

Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów

Cugowski dał się poznać polskiej publiczności jako artysta świadomy swoich możliwości wokalnych - to nie zmieniło się po rozwiązaniu Budki Suflera. Z Zespołem Mistrzów wokalista pracuje od 2017 roku, a w jego skład wchodzą znani na polskim rynku muzycznym instrumentaliści - Tomasz Kałwak (instrumenty klawiszowe), Cezary Konrad (perkusja), Jacek Królik (gitara) oraz Robert Kubiszyn (gitara basowa). Efektem pracy muzyków jest album pt. "50/70 Moje Najważniejsze", nagrany w 2020 roku z okazji 70. urodzin wokalisty oraz jubileuszu 50. lat na scenie muzycznej, zawierający nowe aranżacje ulubionych utworów Cugowskiego, które śpiewał w trakcie swojej kariery. Koncert znanego muzyka oraz towarzyszącego mu zespołu to wydarzenie, na którym chociaż raz powinien być każdy fan polskiego rocka!

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje