wtorek, 11 czerwca 2019 11:58

Kubańskie rytmy, operowa klasyka i blues, czyli Brzesko Okocim Festiwal 2019

Autor Mirosław Haładyj
Kubańskie rytmy, operowa klasyka i blues, czyli Brzesko Okocim Festiwal 2019

W dniach 13-16 czerwca odbędzie się kolejna edycja Brzesko Okocim Festiwal. Na cykl imprez przygotowanych w jego ramach zapraszają Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, starosta Andrzej Potępa i Miejski Ośrodek Kultury.

Jako pierwszy, 14 czerwca, odbędzie się koncert Jose Torresa i zespołu Havana Dreams. Artysta pochodzący z Kuby, to wirtuoz instrumentów perkusyjnych, od czterdziestu lat mieszkający na stałe w Polsce. Jest założycielem pierwszej w Polsce orkiestry salsowej "Jose Torres y Salsa Tropical". Występuje od ponad 25 lat na polskiej scenie muzycznej; współpracował z wieloma gwiazdami estrady m.in. Marylą Rodowicz, Kayah, Ewą Bem, Urszulą, zespołem Maanam, Ryszardem Rynkowskim, Stanisławem Soyką, Grzegorzem Ciechowskim, Raz Dwa Trzy, Mietkiem Szcześniakiem, Blue Cafe i wieloma innymi. Aktualnie artysta koncertuje pod szyldem Jose Torres y Havana Dreams, gdzie towarzyszą mu najlepiej wykwalifikowani muzycy i wokaliści pochodzenia kubańskiego. Początek koncertu o godzinie 18:00 w parku przy pałacu Goetzów Okocimskich.

15 czerwca o godzinie 21:00, na Rynku w Brzesku zagra Strauss Symphonic Orchestra. W programie koncertu znalazły się utwory takich klasyków jak: Giuseppe Verdi, Franz Lehar, Johann Strauss, Georg Bizet, czy Gioacchino Rossini i Antoni Dvorak.

Z kolei 16 czerwca o godzinie 14:00 w jordanowskim ogródku będą miały miejsce wybory na najsympatyczniejszego psa. Konkursowi będą towarzyszyć koncerty, które odbywać się będą na scenie przy Placu Kazimierza Wielkiego. Będzie można posłuchać młodych artystów z Miejskiego Ośrodka Kultury oraz takich formacji jak: Na Fakturę, Coco Afro, Hrabina Lulu. Przed budynkiem RCKB odbędzie się performance Flowers of Angels Katarzyny Pacewicz-Pyrek i Grzegorza Hajduka. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Dżem, którego koncert planowany jest na godzinę 21:00. Całość festiwalu, ok. godziny 23:00, zwieńczy pokaz sztucznych ogni i laserów.

Równocześnie od godziny 15:15 na Placu Kazimierza Wielkiego, rozpocznie się cykl imprez muzycznych połączonych z warsztatami artystycznymi. Będzie można także odwiedzić indyjski bazar, a dla dzieci organizatorzy przewidzieli niespodzianki i konkursy.

Festiwalowi będą towarzyszyć następujące wydarzenia:

13 czerwca zostanie otwarta wystawa malarstwa Janusz Mytkowicza „Pół na pół” w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym.

14 czerwca zostanie otwarta wystawa fotografii Małgorzaty Duśko-Shekar „Kuba 2007” w pałacu Goetzów Okocimskich.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Fot. i inf.: UM Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje