poniedziałek, 3 czerwca 2024 05:08

Kultowy szlak na Babią Górę otwarty. "Życzymy wspaniałych widoków"

Autor Katarzyna Jamróz
Kultowy szlak na Babią Górę otwarty. "Życzymy wspaniałych widoków"

Najtrudniejszy szlak prowadzący na Babią Górę został ponownie otwarty. Babiogórski Park Narodowy poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o otwarciu popularnego szlaku turystycznego. – Wspaniałych widoków i bezpiecznych powrotów – czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy, na początku maja, najtrudniejszy szlak prowadzący na Babią Górę został zamknięty do odwołania. Perć Akademików, mimo swojej trudności, cieszy się wśród turystów ogromną popularnością. Najtrudniejszym miejscem na szlaku zdecydowanie jest Czarny Dziób. To ośmiometrowa, pionowa ściana, na którą trzeba się wspiąć. Przejście to zabezpieczone jest łańcuchem i sześcioma klamrami. Znajduje się na wysokości około 1540 metrów nad poziomem morza.

< cytat blokowy = „https://www.facebook.com/BabiogorskiParkNarodowy/posts/463368409427380” class = „fb-xfbml-parse-ignore” >

ℹ️ Babiogórski Park Narodowy, że szlak żółty „Akademicka Perć” pozostaje otwarty z dniem 01.06.2024...

Opublikowany przez Babiogórski Park Narodowy Piątek, 31 maja 2024

"Akademicka Perć" znów otwarta

W sobotę (1 czerwca) "Akademicka Perć" została ponownie otwarta. Przedstawiciele Babiogórskiego Parku Narodowego przypominają jednak o zachowaniu szczególnej ostrożności, ze względu na możliwość wystąpienia osuwisk skalnych i zalegającą pokrywę śniegu w Piarżystym Żlebie. – Na tym niewielkim fragmencie zaleca się założenie raków. Życzymy wszystkim Państwu wędrującym po Babiej Górze wspaniałych widoków i bezpiecznych powrotów – czytamy w komunikacie.

Akademicka Perć jest szlakiem jednokierunkowym, przeznaczonym tylko do podchodzenia.

Fot. Ilustracyjne/Unsplash/Screen z Facebooka

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka