czwartek, 17 listopada 2022 14:03

Kuzie. Groźny pożar domu jednorodzinnego. Z dachu nic nie zostało

Autor Patryk Trzaska
Kuzie. Groźny pożar domu jednorodzinnego. Z dachu nic nie zostało

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy miejscowości Kuzie w powiecie dąbrowskim, kiedy pod ich domami rozległy się syreny strażackie. Wszystko za sprawą groźnego pożaru jednego z domów jednorodzinnych. Akcja strażaków trwała kilka godzin.  

Do zdarzenia doszło wczoraj (16 listopada) tuż przed godziną 21:00. Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Dąbrowie Tarnowskiej wpłynęła informacja o pożarze domu mieszkalnego w Kuzie (powiat dąbrowski).

Na miejscu służby zastały dom jednorodzinny, z poddaszem objętym pożarem. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz uruchomili dwa prądy wody, aby poradzić sobie z żywiołem.

Na szczęście pomimo groźnie wyglądającego pożaru, nikt nie ucierpiał. Niemniej dach nadaje się jedynie do wymiany. Walka z żywiołem trwała kilka godzin.

Pożar w Kuzie - fot. PSP Dąbrowa Tarnowska 

W działaniach ratowniczo-gaśniczych udział brały zastępy: GBARt 2,5/25 i GCBA 9,5/65 z JRG Dąbrowa Tarnowska, zastęp GBA z OSP Bolesław, zastęp GBA z OSP Mędrzechów, zastęp GBA z OSP Kanna, oraz patrol Policji. Na miejscu obecny był Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Dąbrowie Tarnowskiej st. kpt. Krzysztof Romański.

inf./fot. PSP Dąbrowa Tarnowska  

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje