poniedziałek, 25 maja 2020 10:50

"Łamiący zakaz ruchu na Chełmie nie mogą czuć się bezkarni"

Autor Manuel Langer
"Łamiący zakaz ruchu na Chełmie nie mogą czuć się bezkarni"

Wzmożony ruch w obrębie  ulicy Leśnej niepokoi mieszkańców tej ulicy oraz Chełmu, bowiem przez  wjazdem znajduje się znak zakazu ruchu, który nie dotyczy jedynie  mieszkańców. W najbliższym czasie ten rejon zostanie objęty szczególnym  nadzorem służb, aby wyeliminować nieuprawniony ruch pojazdów.

Przypominamy ku przestrodze kierowców, którzy wjadą za znak zakaz ruch bez uprawnienia, iż muszą się liczyć z mandatem do 500 złotych oraz 5 punktów karnych. W trakcie tygodniowej akcji i wzmożonych kontroli kierowców prowadzonej przez policję i straż miejską posypały się mandaty.

-  Chcemy systematycznie eliminować przypadki łamania przepisów ruchu  drogowego na tej drodze. Chodzi przede wszystkim o kwestię  nieprawidłowego parkowania oraz ruchu pojazdów nieuprawnionych,  wjeżdżających w ul. Leśną  prowadzącą m.in. do górnej stacji kolejki  krzesełkowej. To urokliwe miejsce turystyki pieszej, a nie  zmotoryzowanej. W tym rejonie spokojnie i bezpiecznie mają się czuć  piesi, rodzice z dziećmi, czy cykliści. Nasze działania nie są  wymierzone w mieszkańców Chełmu oraz ulicy Leśnej, gdyż mogą oni bez  przeszkód dojeżdżać do swoich domów. W trakcie kontroli muszą jednak  okazać dokument – mówi Tomasz Burkat, komendant Straży Miejskiej.
- Z chwilą wyraźnego odwołania  polecenia wojewody dotyczącej zwalczania pandemii, Straż Miejska będzie  intensyfikować swoje działania także w innych rejonach miasta, gdzie  mamy równie wiele sygnałów od mieszkańców o poważnych utrudnieniach i  rażących naruszeniach zasad parkowania pojazdów. Będziemy działać  stopniowo, krok po kroku, na miarę naszych możliwości, aby w pierwszej  kolejności uwolnić, chodniki i przejścia dla pieszych oraz skrzyżowania z  parkujących samochodów zapewniając bezpieczeństwo pozostałym  uczestnikom - zapowiada komendant Straży Miejskiej.

Info/foto: UMM

Myślenice - najnowsze informacje