środa, 27 maja 2020 13:33

Lato na Zarabiu w nowej odsłonie? Gmina Myślenice podpisała umowę z inwestorem

Autor Manuel Langer
Lato na Zarabiu w nowej odsłonie? Gmina Myślenice podpisała umowę z inwestorem

W środę 27 maja w  myślenickim magistracie odbyło się podpisanie umowy z inwestorem  wyłonionym w przetargu na długoletnią dzierżawę części działki gminnej  stanowiącej między innymi plażę piaszczystą na myślenickim Zarabiu.  

Zgodnie z umową podpisaną przez burmistrza Miasta i Gminy Myślenice  Jarosława Szlachetkę z Państwem Pauliną i Konradem Grabowskimi w ramach  dzierżawy terenu wybudowany zostanie nowoczesny budynek z tarasem  widokowym i infrastrukturą dedykowaną do obsługi pobliskiego terenu.

- Słoneczne  dni pokazują, że Zarabie tętni życiem, a ta inwestycja ma na celu  podniesienie atrakcyjności strefy rekreacyjnej naszego miasta. Nowoczesny i funkcjonalny budynek oraz sanitariaty, przebieralnia i  prysznice obok jeszcze większej plaży piaszczystej stworzą strefę  wypoczynku zarówno dla turystów jak i mieszkańców, a zaproponowana przez  inwestorów oferta kulturalno-rozrywkowa zapewni dodatkowe atrakcje w  sezonie letnim. Cieszę się, że dzierżawą tego terenu zainteresowały się  osoby związane już z Myślenicami i prowadzące w tym rejonie działalność,  a wykorzystane doświadczenie przełoży się na jakość proponowanych usług  – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Przetarg  na dzierżawę terenu przy dotychczasowej plaży piaszczystej zakładał  budowę nowego budynku o funkcji gastronomicznej i rekreacyjnej, ale  także zapewniającego publiczne toalety i prysznice dla osób  korzystających z uroków Zarabia.

- Nasza wizja zagospodarowania terenu zakłada wybudowanie  wielofunkcyjnego obiektu tworzącego wraz z terenem spójny kompleks  rekreacyjny. Najistotniejszy będzie główny budynek, który w założeniu  będzie pełnił funkcję baru i restauracji. W naszym koncepcie wizualnym  stawiamy na nowoczesną bryłę. Woda, zalesione pagórki, piasek, niedaleko  położony park z pięknymi alejkami. Wszystko to nasuwa proste  skojarzenia: morze, lasy, promenada. W związku z tym chcieliśmy uzyskać  klimat budynku przywołujący wspomnienia nadmorskich sopockich  restauracji. Budynek właściwie będzie składać się z dwóch części:  restauracyjna z kuchnią, barem i salą dla gości oraz zadaszonego tarasu – mówi Paulina Grabowska,  reprezentująca dzierżawcę wyłonionego w przetargu na zagospodarowanie  części działki ewidencyjnej nr 628/10 przy ulicy Parkowej.

W  budynku znajdą się ogólnodostępne toalety z trzema stanowiskami  damskimi, dwoma męskimi oraz jednym przystosowanym dla osób  niepełnosprawnych, a także stanowiskiem do przewijania dzieci. Dla  korzystających z plaży udostępnione zostaną trzy publiczne prysznice  zamontowane na świeżym powietrzu. Jak zapowiadają inwestorzy, ich  działalność opierać się będzie przede wszystkim na ogródku zewnętrznym i  zagospodarowaniu przestrzeni wokół plaży nad Rabą z wykorzystaniem  leżaków, parasoli, hamaków. Na obiekcie znajdą się logotypy Myślenic.

- Nowy  budynek o funkcji gastronomicznej ma powstać pomiędzy ulicą Parkową a  plażą piaszczystą, w terenie wyniesionym, najmniej narażonym na  podtopienia przez wody powodziowe. Postanowiliśmy, iż nie należy znów  inwestować w miejscu regularnie zalewanym przez rzekę Rabę. Jednocześnie  uwolnimy atrakcyjny krajobrazowo teren od dotychczasowej, archaicznej  zabudowy, otwierając w całości malowniczy fragment doliny Raby powyżej  jazu. Przewidywane otwarcie nowego obiektu planowane jest na czerwiec  2022 roku – dodał Mateusz Suder, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

Info/foto: UMM

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka