poniedziałek, 22 listopada 2021 10:25

Łęg Tarnowski. Poważny wypadek motoparalotniarza. Wszczęto dochodzenie

Autor Aleksandra Tokarz
Łęg Tarnowski. Poważny wypadek motoparalotniarza. Wszczęto dochodzenie

Sterujący motoparalotnią mężczyzna podczas wznoszenia stracił możliwość sterowania, w efekcie czego spadł z wysokości. Mieszkaniec powiatu tarnowskiego trafił do szpitala. Lekarze potwierdzili u niego uraz kręgosłupa.

Wczoraj, 21 listopada, o godzinie 14, do dyżurnego tarnowskiej komendy wpłynęła informacja o wypadku z udziałem motoparalotniarza w miejscowości Łęg Tarnowski. Na miejsce skierowano zespoły ratunkowe karetki pogotowia oraz strażaków z PSP oraz OSP. Na miejscu pojawili się również policjanci.

- Ratownicy medyczni udzielali pierwszej pomocy rannemu motoparalotniarzowi. Jest to 48-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który stracił kontrolę nad statkiem powietrznym, jak twierdzą świadkowie, w wyniku silnego podmuchu wiatru. Lekarze podczas wstępnego badania stwierdzili u niego uraz kręgosłupa i przyjęli go na oddział szpitalny - tłumaczy asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy KMP w Tarnowie.

Pozostali na miejscu strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, a policjanci dodatkowo rozpoczęli ustalanie okoliczności i ewentualnych przyczyn wypadku. O zdarzeniu powiadomiono Komisję Badań Wypadków Lotniczych oraz prokuratora.

Wykonano oględziny miejsca zdarzenia, a zniszczoną paralotnię zabezpieczono do dalszych działań. Przy udziale ekspertów z zakresu wypadków lotniczych wszczęto dochodzenie, które pozwoli ustalić wszelkie okoliczności tego wypadku.

fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje