poniedziałek, 30 listopada 2020 11:08

Libiąskie Centrum Kultury ma już 25 lat i zaprasza do wspólnego świętowania!

Autor Wiktoria Mitura
Libiąskie Centrum Kultury ma już 25 lat i zaprasza do wspólnego świętowania!

4 grudnia to ważny dzień w gminie Libiąż. Tego dnia obchodzone jest święto górników i ich patronki, która stała się rok temu patronką gminy. Poza tym obchodzone będą 25 urodziny Centrum Kultury! Na ten dzień przygotowano wiele atrakcji.

LCK, gmina Libiąż i Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu wspólnie przygotowali kilka ciekawych wydarzeń w sieci i nie tylko. To m.in. koncert, wystawa, quiz z nagrodami i kreatywna zabawa na Facebooku.

W przyszły piątek, 4 grudnia, od rana na ulicach Libiąża będzie można spotkać Orkiestrę Górniczą ZG "Janina". Później w kościele św. Barbary odprawiona zostanie uroczysta msza święta.

Wtedy też podsumowane zostaną urodziny Libiąskiego Centrum Kultury. Trwa pandemia, więc jubileusz będzie transmitowany online na stronie internetowej.

LCK zaplanowało coś szczególnego:

  • wernisaż plakatu Sławomira Śląskiego
  • prezentację naszego nowego logo,

Wydarzenie zakończy się koncertem „Tribute to Chris Cornell” zespołu KLAMKA, w którym śpiewa libiążanka Małgorzata Kujawska-Zemła.

To nie wszystko!

4 grudnia na parkingu przy LCK stanie mobilny punkt pobrań COVID 19 Drive-Thru Szpitala Powiatowego w Chrzanowie. Badania będzie można w nim wykonać w godz.8.00-10.00.

Chrzanów - najnowsze informacje