czwartek, 28 stycznia 2021 14:56

Libiąż. Na budowę krytej pływalni gmina przeznaczyła w tym roku ponad 12 mln

Autor Wiktoria Mitura
Libiąż. Na budowę krytej pływalni gmina przeznaczyła w tym roku ponad 12 mln

W marcu przyszłego roku mieszkańcy Libiąża będą mogli korzystać z Krytej Pływalni na osiedlu Flagówka. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. W ubiegłym tygodniu rozpoczął się montaż zjeżdżalni zewnętrznej.

Na budowę basenu w 2021 roku gmina Libiąż zaplanowała w budżecie kwotę 12,2 mln zł. Do wykonania pozostały jeszcze m.in. roboty ziemne związane z zagospodarowaniem terenu, roboty wykończeniowe, montaż stolarki okiennej i drzwiowej, elewacja, montaż elementów małej architektury i wyposażenia basenu, wykonanie ścianki wspinaczkowej, drogi dojazdowej oraz tężni solankowej.

Niedawno rozpoczęły się także roboty dodatkowe związane z wykonaniem studni pomiarowych do opomiarowania ścieków. Warto nadmienić, że 2 175 574 złote z wydatkowanej kwoty to środki Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wsparcie, które otrzymała gmina Libiąż w ramach pierwszego naboru FIL jest bezzwrotne, a jego wysokość wynika z relacji wydatków majątkowych oraz zamożności gminy.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że budynek Krytej Pływalni będzie nie tylko nowoczesny, ale także ekologiczny i oszczędny m.in. dzięki wyposażeniu go w instalacje: fotowoltaiczną, kogeneracji oraz odzysku ciepła ze ścieków.

Budowa basenu rozpoczęła się w IV kwartale 2019 roku. Na koniec 2020 roku budynek był w stanie surowym częściowo zamkniętym.

W kwocie wydatków mieszczą się prace dodatkowe w części developerskiej budynku (podłoża i posadzki oraz branża sanitarna wewnętrzna), a także nadzór inwestorski robót budowlanych.

Info i foto: UM Libiąż

Chrzanów - najnowsze informacje